امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی: ۵۰ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیکارند

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی: ۵۰ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیکارند

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید با حضور مسئولان جلسه‌ای برای رفع مشکلات خوسف برگزار شود، گفت: ۵۰ درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکارند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل ازخبرگزاری خبرگزاری تسنیم از بیرجندخبرگزاری تسنیم از بیرجند، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد باقرعبادی امشب  در جمع مردم خوسف در محل مسجد علی ابن ابیطالب(ع) با اشاره به خشکسالی‌های ۱۸ ساله اظهار داشت:نگاه ما به آب باید مانند نگاه ما به طلا باشد و به جهت کمبود آب برای کشاورزی باید از روش‌های آبیاری‌های نوین استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه با پدیده تغییر اقلیم مواجه هستیم و با وزیر جدید نیرو در خصوص باروری ابرها گفت‌ و‌گو داشته‌ام،افزود: باروری ابر تا ۳۰ درصد در بارندگی‌ها موثر است.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اثر خشکسالی‌ها روستائیان ما بیکار شده‌اند که باید برای اشتغال مکمل از جمله صنایع متمرکز شویم که در همین راستا فراکسیون فرش در مجلس شورای اسلامی تشکیل و با بخش خصوصی جلساتی داشته‌ایم تا موانع پیش روی فرش را بررسی و برطرف کنیم.

عبادی با بیان اینکه تحریم‌ها و جایگزین شدن فرش‌های ماشینی کم شدن تقاضا و بالارفتن عرضه از مهم‌ترین مشکلات پیش روی فرش در استان خراسان جنوبی بیان شده است افزود: مجلس دولت را مکلف کرده است تا کسانی را که در زمینه صنایع فعالیت دارند  بیمه کند و تسهیلات در اختیار بافندگان فرش قرار دهد و یک میلیارد و پانصد میلیون دلار از صندوق توسعه ملی جهت اشتغال روستائیان با الویت مناطق محروم به تصویب مجلس رسیده است.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: باید با حضور مسئولان جلسه‌ای برای رفع مشکلات شهر خوسف برگزار و برای مشکلات چاره اندیشی شود که مسئولان باید پاسخگوی مردم باشند.

عبادی در پاسخ به این سئوال که چرا جوانان ما بیکار هستند افزود: فرهنگ کار به خوبی تعریف نشده است و بازار طالب این همه فارغ التحصیل نیست که ۵۰ درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکارند و بحران اشتغال را در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس داریم.

وی اضافه کرد: امسال در بودجه استان  خراسان جنوبی در مجلس اتفاق بسیار خوبی  افتاد و نمایندگان  به بودجه ۳۹۲ میلیارد تومانی استان ۳۵۲ میلیارد تومان افزودند که بودجه استان در مجموع به ۷۴۴میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

عضو فراکسیون صنایع دستی مجلس با بیان اینکه انسان چند استعداد دارد گفت: استعدادی که امروزه بشر فراموش کرده وگاهی آن را سرکوب کرده است آن استعدا معنوی است وخطری که انسان راتهدید می کند این است که در علم و دانش پیشرفت کرده است ولی برای شکوفایی استعداد معنوی تلاش نمی کند.

عبادی با بیان اینکه با علم و دانش همه چیز حل نمی شود افزود: پرورش استعداد علمی بشر را کفایت نمی‌کند بلکه باید استعداد معنوی هم شکوفا شود وجلسات امام حسین (ع)مکانی برای پرورش استعداد معنوی است.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا