امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند در گفت‌وگو با تسنیم: یکسان‌سازی مزارع کشاورزی خراسان جنوبی از مصرف بی‌رویه آب جلوگیری می‌کند

نماینده مردم بیرجند در گفت‌وگو با تسنیم: یکسان‌سازی مزارع کشاورزی خراسان جنوبی از مصرف بی‌رویه آب جلوگیری می‌کند

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی از همسطح‌سازی مزارع کشاورزی به منظور جلوگیری از مصرف بی‌رویه آب خبر داد و گفت: با این اقدام از مصرف بی رویه آب جلوگیری می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی؛ حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمد باقر عبادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند اظهار داشت: این استان دارای ظرفیت و توانمندی بالایی است که به خیلی از این ظرفیت‌ها به ویژه در بحث کشاورزی توجه نشده است.

وی با اشاره به تاکیدات امام راحل(ره) در بحث کشاورزی افزود: در بحث کشاورزی در کشور ما آنطور که باید و شاید توجه نشده است و ما در استان با کم‌آبی مواجه هستیم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: با مصرف بی‌رویه آب، در آینده هم با مشکل بحران آب مواجه می‌شویم.

حجت‌الاسلام عبادی گفت: اما وضعیت ما از بعضی از استان‌ها در عین حال بهتر است و خیلی از استان‌ها وضعیتشان بحرانی‌تر از استان ما است.

وی تصریح کرد: باید از آبی که در دست کشاورزان است درست استفاده کرد که در این راستا یکسان‌سازی مزارع یکی از راه‌های جلوگیری از هدررفت آب است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آبیاری غرقابی افزود:  آبیاری غرقابی در استان ما با این وضعیت کم آبی بی انصافی است.

حجت‌‌الاسلام عبادی افزود: در بحث کشاورزی درست است که ما با کم‌آبی مواجه هستیم ولی اگر از همین آب موجود درست استفاده کنیم تولید کشاورزی خیلی بهتر می‌‌شود.

وی با اشاره به ارائه تسهیلات به کشاورزان اظهار داشت: ۲۳۰ میلیارد تومان تسهیلات  در سال گذشته به استان اختصاص یافت که به صورت وام در اختیار کشاورزان قرار گفت که کمک بزرگی در بحث کشاورزی به کشاورزان است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به همکاری کشاورزان افزود: از کشاورزان خراسان جنوبی درخواست داریم تا با اداره جهاد کشاورزی در مورد همسطح‌سازی مزارع کشاورزی همکاری داشته باشند و تعامل کشاورزان با اداره کشاورزی سبب بهره‌وری بیشتر کشاورزی در استان می‌شود.

انتهای پیام/ ب

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا