حجت الاسلام عبادی در اجتماع هیئت های مذهبی در آستان مقدس شهدای باقریه: پیدایش گروهک های تروریستی نتیجه دوری از ولایت فقیه است

نمایند مردم بیرجند ، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، گروهک تروریستی داعش را زاییده سازمان های جاسوسی سیا و موساد دانست و گفت: زمینه پیدایش گروهک های تروریستی، فرقه ها، مذاهب و جریان های سیاسی باطل دوری از ولایت فقیه است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری مهر؛ حجت الاسلام محمد باقر عبادی در مراسم سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) در محل آستان مقدس شهدای باقریه بیرجند با اشاره به فرمایش پیامبر اکرم (ص) اظهارکرد: اسلام بر پنج پایه نماز، روزه، زکات، حج و ولایت استوار شده است.

وی ادامه داد: به فرموده نبی مکرم اسلام آنقدر که به ولایت در بین این پنج پایه اسلام سفارش شده است، به هیچ چیز دیگر سفارش نشده است، چرا که ولایت حتی از نماز، روزه، زکات و حج هم بالاتر است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ولایت دارای شئون مختلفی است، تصریح کرد: شان نخست ولایت فقیه تفسیر قرآن کریم  و شان دوم آن شان حکومتی است، یعنی تمام علم قرآن در نزد اوست.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه وقتی امام معصوم در کنار قرآن باشد جلوی پیدایش فرق و مذاهب مختلف گرفته می شود، ادامه داد: بسیاری از غیر مسلمانان در کارهای خود به قرآن استناد می کنند.

وی با اشاره به جنایات گروهک تروریستی داعش در عراق تاکید کرد: نسل کشی که گروهک تروریستی داعش در عراق و سوریه علیه مسلمانان به راه اندخته است، نتیجه عدم وحدت و تفرقه بین مسلمانان است و این نسل کش را به قرآن استناد می کنند.

وی تشکیل گروهک تروریستی داعش را زاییده سازمان های جاسوسی موساد و سیا دانست و افزود: به گفته مقامات آمریکایی برای تشکیل گروهک تروریستی با 100 کشور دنیا مذاکره کرده اند، که امروز به دنبال جنایت و نسل کشی در منطقه است.

وی با اشاره به دوهدف حمایت استکبار جهانی از گروهک تروریستی داعش در منطقه عنوان کرد: نخست اینکه دنیای اسلام را به خودش مشغول سازند تا از غده سرطانی اسرائیل غافل شوند و دوم اینکه با توجه به رشد اسلام گرایی در دنیا از گرایش به اسلام و اسلام گرایی احساس خطر می کنند.

زمینه پیدایش گروهک های تروریستی وجریان های سیاسی دوری از ولایت فقیه است

وی با بیان اینکه نقش ولایت فقیه و امامان معصوم علیه الاسلام یک اصل است، خاطر نشان کرد: زمینه پیدایش گروهک های تروریستی، فرقه ها، مذاهب و جریان های سیاسی باطل دوری از ولایت فقیه است.

وی با اشاره به فرمایش امام راحل مبنی براینکه پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیب نرسد، گفت: اگر حمایت های رهبری و پشتیبانی های مردم در جریانات 18 تیر 87 و جریان حماسه 9 دی نبود معلوم نیست بر سر کشور چه می آمد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز اسرائیل به دنبال آتش کشیدن منطقه خاورمیانه است، افزود: امروز به برکت کمک های جمهوری اسلامی ایران اسرائیل غاصب در فلسطین اشغالی درمانده است و اگر روزی رسانه ها اعلام کردند، که اسرائیل فروپاشیده است تعجب نکنید.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به سخنان سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان مبنی بر اینکه اسرائیل سست تر از خانه عنکبوت است، گفت: امروز 40 درصد از جوانان اسرائیل انگیزه ای برای جنگ ندارند و حوادث اخیر جنگ غزه باعث شده است که بسیاری از اسرائیل مهاجرت کنند.

وی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی روی فتنه گران حساس است، افزود: فتنه گران نباید مناصب حساس را در دست بگیرند و این دغدغه بجایی است، چراکه اگر اهداف آمریکایی ها در جریان فتنه 88 محقق می شود، معلوم نبود که چه بر سر ملت می آمد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به استیضاح وزیر علوم و تحقیقات و فناوری ادامه داد: هر وزیری از جمله وزیر علوم که نسبت به مسائل امنیتی و معیشتی مردم کوتاهی کند، مجلس با قاطیت او را استیضاح خواهد کرد چرا که استیضاح یک اصل قانونی و بجایی برای نمایندگان مردم است.

در پایان، مراسم سینه زنی و زنجیر زنی توسط هیئت های عزاداری در سوگ شهادت امام جعفر صادق(ع) برگزار شد.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.