امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم بیرجند و درمیان و خوسف در مجلس: مشکلات خراسان جنوبی بدون توجه ویژه رئیس جمهور حل نمی شود

نماینده مردم بیرجند و درمیان و خوسف در مجلس: مشکلات خراسان جنوبی بدون توجه ویژه رئیس جمهور حل نمی شود

خبرگزاری شبستان: نماینده مردم بیرجند و درمیان و خوسف در مجلس با بیان اینکه مشکلات استان بسیار زیاد است، ادامه داد: این مشکلات بدون وجود نگاه مثبت رئیس جمهور و وزیر کشور و تلاش و دوندگی نمایندگان و استاندار برطرف نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی عصر امروز (۲۶ شهریور) در آیین تودیع و معارفه استانداران قدیم و جدید خراسان جنوبی و در شورای اداری استان اظهار داشت: با توجه به سوابق خوب گذشته و فکر اقتصادی استاندار جدید( مروج الشریعه)اميدواريم حضور ايشان، خدمات فراوانی برای خراسان جنوبی داشته باشد.
وی با بیان اینکه مشکلات استان بسیار زیاد است، ادامه داد: این مشکلات بدون وجود نگاه مثبت رئیس جمهور و وزیر کشور و تلاش و دوندگی نمایندگان و استاندار برطرف نخواهد شد.
رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی با توجه به اینکه خشکسالی امان مردم را بریده است، افزود: ۵۰۰ روستا در خراسان جنوبی با تانکر آبرسانی می شوند و در این روستاها کشاورزی وجود ندارد و زندگی آنان با یارانه اداره می شود و بر اثر این موضوعات و شرایط سخت موجود مهاجرت مردم روستایی رخ داده است.
حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه متاسفانه در زمینه انتقال آب، کار عملی و اجرایی صورت نگرفته است، گفت: هدر رفتن آب موجود به دلیل فرسودگی شبکه و آبیاری غرقابی قابل توجیه نیست و نیازمند مدیریت منابع آب موجود است.
وی با تاکید بر اینکه در زمینه جذب سرمایه گذاران به خراسان جنوبی موانعی وجود دارد، ادامه داد: فعالیت معادن خراسان جنوبی کیفیت مطلوبی ندارد در حالی که معادن استان می تواند چشمه جوشان اشتغال باشند.
رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی به دلایل تعطیلی کارخانه های استان اشاره کرد و افزود: واحدهای تولیدی استان با مشکلاتی همچون عدم وجود بازار فروش، مشکلات مالیاتی و بیمه ای و معوقات بانکی دست و پنجه نرم می کند که این مشکلات سبب تعطیلی کارخانه ها و اخراج کارگران می شوند و این واقعه هنوز ادامه دارد.
حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه رکود در حوزه اصناف و بازار  وجود دارد و وضعیت آنان مناسب نیست، گفت: این موضوع موجبات نارضایتی کسبه را فراهم کرده است و علی رغم مصوبه مجلس نسبت به بخشودگی جرایم تسهیلاتی اخذ شده کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان متاسفانه این مصوبه جزء موراد محدود اجرایی نشده است.

وی با اشاره به مشکلات سر راه جذب سرمایه گذاران به استان خراسان جنوبی، بیان داشت: زیرساخت ها و راه آهن مسیر کال شور- بیرجند -گناباد، عدم توجیه اقتصادی در تولید، فقدان مشوق های صادراتی و دوری از مرکز سد راه سرمایه گذاری در خراسان جنوبی شده اند که نیازمند مساعدت دولت به استان است.
رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی با بیان اینکه اقدامات لازم برای بازاریابی محصولات استان صورت نگرفته است، افزود: شاهد حضور کمرنگ سرمایه گذاران و تجار در استان هستیم.
حجت الاسلام عبادی با تاکید بر اینکه در خراسان جنوبی جاده دو بانده وجود ندارد، ادامه داد: خانواده های متعددی به دلیل نبود ریل و زیر ساخت ها در جاده های استان به عزا می نشینند.
وی با توجه به اینکه حل مشکلات استان در سایه تعامل مسئولان در عین حال استقلال میسر است، اظهار کرد: استان نیازمند مدیران کارآمد است و باید به فرهنگ مردم احترام بگذارند و از تعامل نمایندگان استقبال کنند.
رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی بیان داشت: به امید روزی که همه جریان های سیاسی به بلوغ برسند که علی رغم تفاوت ها کمک حال مردم باشند و از هیچ کوششی در راه انقلاب دریغ نکنند.

حجت الاسلام عبادی به ظرفیت های خوب خراسان جنوبی اشاره کرد و افزود: این ظرفیت ها شامل توریسم دهاتی، گیاهان دارویی، گردشگری، صنایع دستی، فرش، فرآوری محصولات استان، رونق بازارچه مرزی، استخراج و فرآوری معادن است.
وی با بیان اینکه نیروی انسانی با کیفیت از سرمایه های استان هستند، گفت: مقام معظم رهبری از این منطقه به نام دیار علم و ایمان یاد کردند و باید فرهنگ این استان پاس داشته شود.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا