امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم خوسف، بیرجند و درمیان در مجلس شورای اسلامی: از وزیر نیرو به‌شدت گلایه‌مندم/ پیگیری جهت ایجاد پرواز مستقیم به کیش و قشم

نماینده مردم خوسف، بیرجند و درمیان در مجلس شورای اسلامی: از وزیر نیرو به‌شدت گلایه‌مندم/ پیگیری جهت ایجاد پرواز مستقیم به کیش و قشم

 

نماینده مردم خوسف، بیرجند و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: از وزیر نیرو دولت یازدهم به علت عملکرد ضعیفی که داشتند به‌شدت گلایه‌مندم و پیشنهاد می‌کنم ایشان خود را برای وزارت در دولت آینده آماده نکند چراکه بنده و نمایندگانی از دیگر استان‌ها از فعالیت ایشان گله‌مند و شاکی هستند.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام‌ عبادی شب گذشته در جمع نمازگزاران مسجد توحید اظهار داشت: اولین وظیفه نمایندگان در مجلس شورای اسلامی بحث قانون‌گذاری است چراکه وظیفه اصلی مجلس نیز تصویب و تدوین قوانین و نظارت بر اجرای این مصوبات است و بحث‌های اجرایی مربوط به قوه مجریه است اما باوجود این وظیفه خود می‌دانم که خواسته‌های مردم را پیگیری کنم.

 

وی با اشاره به مشکلات صنعت قالی‌بافی در استان خراسان‌جنوبی تصریح کرد: در بحث قالی‌بافی که از گذشته در استان ما به عنوان یک مزیت اقتصادی مطرح بوده و اکنون با مشکلاتی مواجه شده است تنها بحث تحریم‌ها درمیان نیست بلکه با ورود قالی‌های ماشینی بازار قالی‌های دستی بسیار تحت‌الشعاع قرار گرفته و از طرف دیگر در حال حاضر مرسوم شده که  کف منازل مسکونی  خالی از فرش است و به تبع کشش بازار جهانی نیز به بازار فرش بسیار کمرنگ شده است.

 

نماینده مردم شهرستان‌های خوسف، بیرجند و درمیان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با وجود این بازار ضعیف سایر کشورها نیز نظیر چین و افغانستان با قیمت بسیار کم تر قالی‌ها را وارد بازار کرده و همه این مسائل سبب شده تا صنعت قالی در استان و به تبع کشور بازار مناسبی نداشته باشد، علاوه براین در مجلس نیز ما فراکسیون فرش و صنایع‌دستی را تشکیل دادیم که  بنده نیز در این فراکسیون عضویت داشتم و از جمله خروجی جلسات متعدد این کمیسیون، طرح حمایت از فرش و صنایع‌دستی  بود که سبب شد صنایع‌دستی کشور بیمه شده و دولت نیز نسبت به عرضه کالا موظف به حمایت شد.

 

وی با اشاره به  پروژه راه‌آهن بیرجند عنوان داشت: از اوایل دوران نمایندگی بنده، درخواست‌های زیادی از آقای نوبخت به عنوان رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور داشتیم تا ردیفی در بودجه برای پروژه راه‌آهن استان تعریف شود و حتی بعد از عدم قبول این درخواست از سوی دولت مجمع نمایندگان استان تصمیم به استعفای دسته جمعی گرفت که در نهایت توانستیم پاسخ بگیریم و تنها ردیف بودجه سه سال گذشته را که ردیف بودجه راه آهن بیرجند بود برای استان بدست آوریم.

 

حجت الاسلام عبادی گفت: در رابطه با تامین بودجه مالی این پروژه نیز صندوق توسعه حاضر به اعطای وام به سرمایه‌گذاران بوده و حتی صحبت‌هایی نیز انجام‌شده تا پیش از آغاز به کار دولت دوازدهم عملیات ساخت خط راه‌آهن اجرایی شود.

 

وی با بیان اینکه در زمینه انتقال آب به استان چند سرمایه‌گذار خصوصی اعلام آمادگی کردند، تصریح کرد: در همین راستا ممکن است که مناقصه‌ای انجام شده و سرمایه‌گذاران مشخص شوند تا آب در کنار دریای عمان تصفیه شده و سپس به استان انتقال داده شود، گرچه لازم است این نکته را نیز بگویم که  از وزیر نیرو دولت یازدهم به علت عملکرد ضعیفی که داشتند به‌شدت گلایه‌مندم و پیشنهاد می‌کنم ایشان خود را برای وزارت در دولت آینده آماده نکند چراکه هم من و هم نمایندگانی از دیگر استان‌ها از فعالیت ایشان گله‌مند و شاکی هستند.

 

 

حجت الاسلام عبادی افزود: در مورد بحث بارور کردن ابرها نیز با توجه به میزان کم بارش در استان اقدامات و پیگیری‌هایی انجام شد که این اقدامات نتیجه‌بخش بود و طی حداقل هشت پرواز بارورسازی ابرها انجام شد و این مسئله نیز با پیگیری‌ها و جلسات مکرر با وزیر نیرو در سطح استان اجرایی شد.

 

وی با بیان اینکه جلسات مکرری با وزیر راه، مسکن و شهرسازی نیز جهت پیگیری مشکلات جاده بیرجند-قاین برگزار شد، تصریح کرد: این طرح نیز به طور کامل به مناقصه گذاشته و پیمانکار مشخص‌شده و دست اندرکاران در سه نوبت‌کار می‌کنند تا طرح به صورت کامل تا تاریخ مقرر اجرایی شود.

 

نماینده مردم خوسف، بیرجند و درمیان در مجلس شورای اسلامی عنوان داست: پیگیری‌هایی شده است تا در آینده‌ای نه‌چندان دور پروازهایی مستقیم به قشم و کیش  داشته باشیم چرا که مردم ما نیاز به چنین پروازهایی برای مسافرت و دسترسی به مناطق گردشگری دارند و صحبت‌هایی نیز انجام شده تا این کار انجام شده و به این درخواست مردم رسیدگی شود.

 

منبع؛ فارس

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا