امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم شریف بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس:بودجه دانشگاه باید براساس سرانه دانشجو باشد

نماینده مردم شریف بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس:بودجه دانشگاه باید براساس سرانه دانشجو باشد

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی حجت الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی با بیان اینکه بودجه دانشگاه باید براساس تعداد دانشجو در مقاطع مختلف کارشناسی، ارشد و دکتری به دانشگاه تعلق بگیرد گفت: وقتی بودجه دانشگاه سرانه ای شد به سود دانشگاه های مناطق محروم کشور می شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد باقر عبادی در بازدید از خوابگاه های دانشجویی دانشگاه صنعتی بیرجند اظهار داشت: در گذشته مشکلی در کل کشور در زمینه دانشگاه ها وجود داشت که بعضی از دانشگاه ها بودجه بیشتر و برخی دیگر بودجه کمتری می گرفتند.
وی افزود: در کمیسیون آموزش سه سال قبل کاری انجام دادیم که بودجه را براساس سرانه قانون گذاری کردیم.
نماینده مردم شریف بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با باین اینکه بودجه دانشگاه باید براساس تعداد دانشجو در مقاطع مختلف کارشناسی، ارشد و دکتری به دانشگاه تعلق بگیرد گفت: وقتی بودجه دانشگاه سرانه ای شد به سود دانشگاه های مناطق محروم کشور می شود.
حجت الاسلام عبادی تصریح کرد: این فرآیند بصورت دفعی امکان پذیر نبود چون دانشگاه هایی که بودجه های کلان می گرفتند ناگهان دچار کاهش شدید بودجه می شدند بنابراین تلاش شده است تا هرسال فاصله دانشگاه ها که ناعادلانه بوده است بتدریج کم شود تا مرحله ای برسد که کاملا سرانه ای بشود و فرقی بین دانشگاه های تهران و سایر نقاط کشور نباشد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا