امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی: با افرادی که در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند کم کاری کرده اند، قاطعانه برخورد شود

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی: با افرادی که در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند کم کاری کرده اند، قاطعانه برخورد شود

حجت الاسلام عبادی گفت: از روند اجرایی منطقه ویژه اقتصادی راضی نیستم،این منطقه متاسفانه به بخش خصوصی واگذار شده است و از استاندار و معاونان استاندار می‌خواهیم که وارد عمل شوند و قاطعانه با فرد یا افرادی که در این منطقه کم‌کاری کرده‌اند، برخورد کنند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از فارس ؛  حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی  در جلسه شورای اداری شهرستان بیرجند اظهار داشت: پیگیری مشکلات بخش مرکزی به دلیل وسعت زیاد آن کمی مشکل است و باید در تقسیمات کشوری فکری برای آن کرد که البته طرح تقسیمات کشوری در مجلس فعلا بسته شده است.

وی با بیان اینکه امید داریم بخش مرکزی به بخش‌های متعدد تقسیم شود، تصریح کرد: با تقسیم شدن این بخش، بسیاری از مشکلات حل می‌شود و خدمات‌رسانی تسهیل خواهد شد.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق قانون اساسی هر ۲۰ سال می‌توان ۱۰ نماینده به مجلس اضافه کرد، گفت: در مجلس هشتم دولت لایحه افزایش تعداد نماینده را ارائه داد ولی این طرح در مجلس رای نیاورد.

عبادی یادآور شد: در این مجلس نیز نمایندگان طرح افزایش تعداد نماینده را پیگیری کردند ولی بر اساس حساسیت‌های منطقه‌ای فوریت آن رای نیاورد.

وی با اشاره به اینکه از منطقه ویژه اقتصادی راضی نیستم، ادامه داد: این منطقه به بخش خصوصی واگذار شده است.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: از استاندار و معاونان استاندار می‌خواهیم که وارد عمل شوند و قاطعانه با فرد یا افرادی که در این منطقه کم‌کاری کرده‌اند، برخورد کنند.

عبادی گفت: در منطقه ویژه اقتصادی اگر سرمایه‌گذار پول ندارد شریک بگیرد و گرنه کار را تمام کند و متوجه باشیم با آمدن راه‌آهن باید منطقه ویژه اقتصادی بارانداز شرق شود.

وی به مشکل کمبود منابع آبی اشاره کرد و ادامه داد: روستاهای شرق کشور باید از اتکا به بخش کشاورزی خارج بشوند و به صنایع دستی روی بیاورند.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: کشور چین از صنایع دستی درآمدی بیشتر از درآمد نفت ما در دورانی که تحریم نبودیم بدست آورد.

عبادی با اشاره به اینکه روستاها باید برای صنایع خودشان از جمله پارچه‌بافی و حوله‌بافی شرکت تعاونی احداث کنند، ادامه داد: در صورت شکل گرفتن شرکت تعاونی دولت نصف حق بیمه را پرداخت می‌کند.

وی در مورد مسائل فرهنگی ادامه داد: علی‌رغم اهمیت این مسئله و توصیه‌های رهبر انقلاب باز هم مسئله فرهنگی جدی گرفته نشده است.

این نماینده مجلس ادامه داد: در مواردی مانند مطالبات ۲۰ میلیاردی شهرداری از ادارات کل و دادن اعتبارات بیشتر به شهرداری و همچنین مجوز راه و شهرسازی برای در اختیار گذاشتن یک هزار و ۲۰۰ تن قیر برای آسفالت کامل خیابان‌های مهرشهر به صورت مکاتبه پیگیری‌های انجام می‌شود.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا