امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: خراسان جنوبی در زمینه تعاملات بازرگانی ضعیف عمل کرده است

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: خراسان جنوبی در زمینه تعاملات بازرگانی ضعیف عمل کرده است

حجت الاسلام سید محمد باقرعبادی بعدازظهرسه شنبه در شورای ساماندهی مبادلات مرزی خراسان جنوبی با بیان اینکه بازرگانی نقطه ضعف استان است، افزود: استفاده از فرصت مرزمشترک با کشورافغانستان و مبادلات مرزی به درستی دراستان جا نیفتاده است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سید محمد باقرعبادی بعدازظهرسه شنبه در شورای ساماندهی مبادلات مرزی خراسان جنوبی با بیان اینکه مرزنشینان خراسان جنوبی از پدیده فقررنج می برند، گفت: کم آبی و خشکسالی یک وضعیت متاثرکننده در روستاهای مرزی خراسان جنوبی به وجود آورده است.

تخلیه روستاهای مرزی امنیت خراسان جنوبی را تهدید می کند

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: تخلیه روستاهای مرزی امنیت خراسان جنوبی را تهدید می کند که باید قبل ازاین اقدام برای حل مشکلات مرزشینان استان چاره اندیشی شود.

عبادی با بیان اینکه رونق مبادلات مرزی نیازی به مصرف آب ندارد، گفت: با توجه به خشکسالی های چندین ساله درخراسان جنوبی و برای تقویت بنیه اقتصادی مرزنشینان باید مبادلات مرزی در روستاهای شعاع مرز رونق گیرد.

وی با انتقاد براینکه هم اکنون بسیاری ازتعاونی های مرزشین خراسان جنوبی با کمبود سرمایه درگردش مواجه هستند، گفت:  ارائه تسهیلات با نرخ بالا و شرایط خاص برای تعاونی استان صرفه اقتصادی ندارد.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: تعاونی های خراسان جنوبی به دلیل نوپا بودن و ضعف بنیه مالی اعضاء فاقد نقدینگی و سرمایه کافی هستند که این عامل تاثیرمستقیم برانجام صادرات و جذب سهمیه ارزی آنها دارد.

وی ادامه داد: باید برای حل مشکلات تعاونی های مرزنشین خراسان جنوبی چاره اندیشی شود وطوری اقدام شود که دست این تعاونی در زمینه سرمایه در گردش باز شود.

عبادی به مقایسه مبادلات تجاری استان کردستان نسبت به خراسان جنوبی پرداخت و گفت: دراستان کردستان توسعه تجارت زمینه جذب گردشگر را نیز برای این استان باز کرده است که این اقدام خوب با توجه به ظرفیت خراسان جنوبی می تواند در این استان نیز ایجاد شود.

وی گفت: هم اکنون زیرساخت ها برای توسعه صادرات در خراسان جنوبی فراهم است.

مرغداری های خراسان جنوبی در آستانه ورشکستگی

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان وخوسف درمجلس شورای اسلامی با انتقاد براینکه مرغداری های خراسان جنوبی  درحال ورشکستگی هستند، گفت: دراستان تولید مازاد مرغ و تخم مرغ داریم که باید زمینه صادرات این اقلام به کشورهای همسایه و دیگر کشورهای جهان فراهم شود.

عبادی افزود: هم اکنون کشور روسیه از طریق اتحادیه اروپا  با تحریم گوشت مرغ مواجه است که می توانیم زمینه صادرات مرغ خراسان جنوبی به این کشور را نیز فراهم کنیم.

وی تصریح کرد: باید مشکلات صادرات خراسان جنوبی درقالب اتاق فکری بررسی شود و با همفکری مشکلات قابل حل در استان پیگیری شود.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان وخوسف درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه درخصوص برخی مشکلات مکاتبه تنها کفایت نمی کند، گفت: باید این مشکلات به صورت حضوری رایزنی شود.

گفتنی است در پایان نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی آمادگی خود را برای پیگیری مشکلات مبادلات مرزی و تجاری خراسان جنوبی از طریق وزارت خانه‌ها اعلام کرد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا