امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس: اختلاس‌های موجود در جامعه نتیجه عدم نهادینه‌ شدن فرهنگ قانون‌مداری درست است

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس: اختلاس‌های موجود در جامعه نتیجه عدم نهادینه‌ شدن فرهنگ قانون‌مداری درست است

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: اختلاس‌های موجود در جامعه نتیجه عدم نهادینه‌ شدن فرهنگ قانون‌مداری درست است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس خراسان‌جنوبی از بیرجند، حجت‌الاسلام سیدمحمدباقر عبادی ظهر امروز در مراسم تجلیل از نفرات برتر کنکور ۹۶ در خراسان‌جنوبی، تقدیر و تشکر از نفرات برتر کنکور را امری لازم دانست و اظهار داشت: این افراد مایه مباهات و افتخار استان شده‌اند.

وی معنویت و اخلاق را بال دیگر علم ذکر کرد و بیان داشت: انسان اگر بعد خدامحوری، اخلاق‌مداری و بحث‌های معنوی را کنار علم قرار ندهد و این مؤلفه‌ها را فراموش کند بشر به موجودی خطرناک‌تر از حیوان تبدیل می‌شود.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وضعیت کنونی هیروشیما و نازاکی محصول علم بدون تقوا است، توضیح داد: باید دو بال علم و تقوا را همپای یکدیگر حرکت دهیم.

عبادی تبیین کرد: در صورتی که افراد تجلیل علمی می‌شوند اما تجلیل فرهنگی صورت نمی‌گیرد، چراکه این مهم تست و آزمونی ندارد.

وی بر لزوم توجه به  تجلیل فرهنگی تأکید کرد و توضیح داد: در آموزش و پرورش کشورهای دیگر تنها به جنبه علمی اکتفا نمی‌کنند بلکه مهمتر از علم فرهنگ است.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به اختلاس‌های انجام شده در کشور اشاره کرد و افزود:عدم نهادینه شدن فرهنگ قانون‌مداری و تبدیل شدن آن به قانون‌گریزی و قانون‌ستیزی زمینه‌ساز اختلاس‌های موجود در کشور شده  است.

 عبادی تبیین کرد: متأسفانه آموزش و پرورش در جهت درست کار نکرده است با وجود اینکه دانشمندان نخبه زیادی داریم ولی در جهات دیگر مشکل داریم و باید این آسیب را از جامعه دور نماییم.

وی با تأکید بر اینکه همه علوم مانند مهندسی و پزشکی خوب است، ادامه داد: علوم‌انسانی به دلیل اینکه درآمد زیادی ندارد مظلوم و مورد بی‌مهری قرار گرفته است.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: تمام جنگ‌ها، دعواها و درگیری‌ها براساس علوم انسانی است و علوم دیگر در خدمت این علوم قرار گرفته‌اند.

عبادی بر ضرورت اهتمام بنیاد ملی نخبگان، دستگاه‌های دولتی و آموزش عالی به علوم انسانی تأکید کرد و گفت: علوم‌انسانی در کشورهای دیگر از علوم راهبردی و مهم تلقی می‌شود که متأسفانه در کشور ایران مورد بی‌مهری قرار گرفته است.

وی، استعدادهای انسانی را سه مورد بیان کرد و توضیح داد: استعداد علمی، استعداد هنری و مهمترین استعدادی که نیاز امروز است و مورد غفلت واقع شده است استعداد معنوی است.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: متأسفانه استعداد معنوی در دنیای امروز به فراموشی سپرده شده است لذا باید جدی گرفته شود.

عبادی خطاب به دانش آموزان برتر کنکور ۹۶، خاطرنشان کرد: شما بسیار توانمندتر از حدی هستید که فکر می‌کنید و نباید خود را دست کم بگیرید، با برنامه‌ریزی، نظم و همت می‌توانید به جایگاه بالاتری دست یابید.

 

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا