امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با وزیر راه و شهرسازی دیدار کرد/ حجت الاسلام عبادی: دوبانده شدن محورهای مواصلاتی خراسان جنوبی در دستور کار جدی دولت قرارگیرد

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با وزیر راه و شهرسازی دیدار کرد/  حجت الاسلام عبادی: دوبانده شدن محورهای مواصلاتی خراسان جنوبی در دستور کار جدی دولت قرارگیرد

حجت الاسلام سید محمدباقرعبادی در گفتگو با مهر به دیدار شب گذشته خود با وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد و گفت: هدف از این دیدار به دلیل قرار گرفتن دولت در شرایط حساس برنامه ریزی برای بودجه سال آینده بوده که دراین بودجه برای دوبانده شدن محورهای استان و احداث راه آهن اعتباری ویژه درنظر گرفته شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی؛ حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی دراین دیدار با انتقاد براینکه وضعیت راه های خراسان جنوبی بسیار نامناسب است، بیان داشت: دردولت گذشته مقررشده که دوبانده شدن محورهای اصلی استان از جمله بیرجند- قاین و بیرجند- نهبندان به اتمام برسد.

دوبانده شدن شدن راه‌های خراسان جنوبی مطالبه مردم از دولت یازدهم است

وی ادامه داد: ولی به دلیل درگیر شدن دولت گذشته با کمبود اعتبارات این امر محقق نشده که دوبانده شدن محورهای خراسان جنوبی از مطالبات اصلی مردم از دولت یازدهم است.

حجت الاسلام عبادی بر دوبانده شدن راه های خراسان جنوبی تاکید کرد و افزود: باید دوبانده شدن محورهای مواصلاتی خراسان جنوبی در دستور کار جدی دولت قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه محوربیرجند- قاینات از طرف خراسان رضوی بر اساس برنامه پیش بینی شده پیشرفت خوبی داشته، بیان کرد: در این دیدار تاکید شده که این طرح به پایان و برای اتمام در بودجه سال آینده اعتبارمناسبی در نظر گرفته شود.

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی عنوان کرد: برای درنظر گرفتن اعتبار ویژه برای راه های خراسان جنوبی نامه‌ ای مکتوب توسط وزیر راه و شهرسازی به معاونت راهبردی ریاست جمهوری ارسال شد که درگذشته نیز معاون راهبردی رئیس جمهور قول در نظر گرفتن اعتبار برای پروژه های نیمه تمام استان را داده است.

تکمیل جاده خراسان جنوبی به استان فراه افغانستان باعث گسترش مبادلات مرزی می شود/آغاز پروژه راه آهن از گناباد

وی بیان کرد: مقررشده پروژه راه آهن استان از نزدیکی گناباد آغاز و از شهرستان های بیرجند، قاین، نهبندان به زاهدان متصل شود.

حجت الاسلام عبادی هدف اصلی از دیدار خود را با وزیر راه و شهر سازی را در نظر گرفتن ردیف بودجه عملیاتی برای پروژه راه آهن استان دانست و گفت: تاکنون پیگیری های زیادی توسط استاندار و نمایندگان مجلس انجام شده که قول مساعد برای در نظر گرفتن اعتباراز طریق معاون راهبردی رئیس جمهور گرفته شده است.

وی تصریح کرد: تاکنون مسئولین ارشد اجرایی کشور برای حل مشکلات استان تنها قول داده اند که امروزباید شاهد باشیم که چقدر قول های خود را عملیاتی می کنند.

وی قرار گرفتن پروژه راه آهن خراسان جنوبی در ردیف بودجه سال آینده را گامی مهم برای خراسان جنوبی دانست و گفت: دراین دیدارمشکلات راه خراسان جنوبی به استان فراه افغانستان که تاکنون از مجموع ۱۲۰ کیلومتر تنها ۶۰ کیلومتر آسفالت شده را مطرح و که وزیر راه و شهرسازی قول مساعد برای اتمام و پیگیری این طرح را داده است.

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی افزود: احداث راه خراسان جنوبی به استان فراه افغانستان باعث گسترش فعالیت های بازگانی با کشورافغانستان می شود.

قول اختصاص ۷ میلیارد تومان اعتبار برای طرح مطالعاتی راه آهن خراسان جنوبی

حجت الاسلام عبادی یادآورشد: تا کنون قول های مساعدی برای اجرای راه آهن استان گرفته شده که از طریق معاون راهبردی ریاست جمهوری قول پنج میلیارد تومان و از طریق استانداری خراسان جنوبی قول دو میلیارد تومان اعتبار برای مطالعات پروژه راه آهن استان گرفته شده است.

وی وضعیت راه‌های روستایی استان را بسیار نامناسب دانست و تصریح کرد: در حال حاضر تعدادی زیادی از روستا‌های استان فاقد راه آسفالته و بسیار از راه های روستایی آسفالت آنها تخریب شده است.

سردرگمی وزارت نیرو در خصوص انتقال آب به خراسان جنوبی

وی همچنین در این گفتگو به دیدار روز گذشته خود با وزیر نیرو اشاره کرد و گفت: در این دیدار که با حضور استاندار خراسان جنوبي و نمایندگان استان در مجلس برگزار شد پیرامون مباحث و موضوعات مرتبط با اين حوزه بحث و گفتگو شد.

وی افزود: در این نشست مسائل و مشکلاتی از جمله تعيين تکليف سهم طبس از آب انتقالی به يزد تاکید شد که وزیر نیرو نیز قول پیگیری داد که طبس نیز از سهیمه انتقال آب به استان یزد برخوردار شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس ادامه داد: همچنین در این دیدار در مورد تامين اعتبار مورد نياز برای مطالعه و اجراي طرح تصفيه خانه‌هاي فاضلاب استان بحث شد که وزیر در این زمینه نیز قول همکاری داد.

حجت الاسلام عبادی تاکید کرد: متاسفانه علی رغم گذشت یکسال هنوز تکلیف خراسان جنوبی در موضوع انتقال آب مشخص نشده است و به نظر می رسد که وزارت نیرو هنوز در این زمینه دچار سردرگمی است.

طرح مطالعاتی آب‌های فسیلی در خراسان جنوبی انجام می‌شود

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۴۲۰ روستای خراسان جنوبی با تانکر آبرسانی می‌شود، گفت: وزیر در این دیدار گفت که هنوز بحث انتقال آب به خراسان جنوبی از سد دوستی و یا خلیج فارس در دست مطالعه است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس تصریح کرد: مطالعه آب‌های فسیلی که در عمق بیش از هزار متر زمین هستند و منابع آبی بسیار ارزشمندی به حساب می‌آیند از دیگر قول های وزیر نیرو در این دیدار بود که قرار شد در سه نقطه ایران از جمله خراسان جنوبی صورت گیرد.

حجت الاسلام عبادی افزود: این طرح مطالعاتی تا پایان سال جاری آغاز می‌شود و در صورت وجود منابع آب فسیلی در خراسان جنوبی یک گنجینه آبی ارزشمندی برای استان خواهد بود.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا