امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی: استیضاح وزیر اقتصاد برای پاسخگویی به مشکلات موسسه میزان امضاء شد

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی: استیضاح وزیر اقتصاد برای پاسخگویی به مشکلات موسسه میزان امضاء شد

حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی در گفتگو با خبرگزاری شبستان گفت: امروز استیضاح وزیر اقتصاد به دلیل اینکه احساس کرده ایم نسبت به مشکلات موسسه میزان کم کاری کرده است، توسط ۱۴ نماینده سه استان خراسان شمالی، جنوبی و رضوی امضاء شد.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی امروز (۱۸ مرداد) در گفتگو با خبرنگار شبستان در بیرجند از کم کاری دولت،‌ وزارت اقتصاد و بانک مرکزی در رسیدگی به مشکل مردم استان در زمینه موسسه میزان گلایه کرد.

 

وی با بیان اینکه نمایندگان سه استان خراسان شمالی، رضوی و جنوبی به این نتیجه رسیده اند که وزیر اقتصاد باید پاسخگوی عملکرد خود درخصوص مشکلات موسسه میزان باشد، افزود: امروز استیضاح وزیر اقتصاد به دلیل اینکه احساس کرده ایم نسبت به مشکلات موسسه میزان کم کاری کرده است، توسط ۱۴ نماینده سه استان خراسان امضاء شد.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در خانه ملت با تاکید بر اینکه دولت باید جدی تر و سریعتر برای رسیدگی به مشکلات موسسه میزان ورود کند، ‌ادامه داد: برابر قانون مسئولان در قبال کوتاهی در امور، باید پاسخگو باشند.

 

وی در ادامه گفت: همچنین برابر ماده ۴۹ و تبصره های آن و ماده ۲۳۶ آیین نامه داخلی مجلس، امروز متنی امضاء شد که از رئیس کل بانک مرکزی، قوه قضاییه و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواسته شد؛ برابر کوتاهی هایی که توسط مسولان این سه دستگاه در مورد موسسه میزان انجام شده است، نمایندگان هر کدام از این سه دستگاه، با حضور در کمیسیونی که هیات رئیسه مجلس آن را تعیین می کند، نسبت به سوالات و ابهامات پاسخگو باشند.

 

وی تصریح کرد: در صورتی که این سه نهاد ذکر شده، پاسخ قانع کننده ای نداشته باشند، موضوع در صحن علنی مطرح خواهد شد.

 

حجت الاسلام عبادی همچنین یادآور شد: اگر قرار باشد مشکلات موسسه میزان به شکل و روال عادی رسیدگی شود، روند بسیار طولانی خواهد داشت بنابراین از دولت می خواهیم از آنجایی که سرمایه تعداد زیادی از شهروندان در این موسسه مالی است،‌ هرچه سریعتر به مشکلات این موسسه میزان رسیدگی کند.

 

وی یادآور شد: همچنین امروز تذکر کتبی از سوی ۴۵ نماینده مجلس به رئیس دولت یازدهم داده شد که در تذکر از رئیس جمهور خواسته شده است هرچه سریعتر دستورات لازم برای پرداخت معوقات گندم کاران و کشاورزانی که دولت گندم آنها را به صورت تضمینی خریداری کرده است را صادر کند چرا که کشاورزان از مشکلات معیشتی و اقتصادی زیادی رنج می برند.

 

پایان پیام/

 

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا