امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم شهرهای بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به انتصابات شایسته وزیر علوم در خراسان جنوبی من عضو امضا کنندگان استیضاح وزیر علوم نبوده ام

نماینده مردم شهرهای بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به انتصابات شایسته وزیر علوم در خراسان جنوبی من عضو امضا کنندگان استیضاح وزیر علوم نبوده ام

حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، اظهار داشت: طرح استیضاح وزیر علوم با امضای ۵۰ تن از نمایندگان مجلس که از عملکرد وزارت علوم به شدت نگران بودند و احساس می‌کردند که ممکن است این عملکرد تبعات سیاسی و اجتماعی و هزینه‌های سنگینی برای کشور داشته باشد تحویل هیأت رئیسه مجلس شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خاورستان؛ حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی در ادامه اضافه کرد: البته یک فرصت یک ماهه در اختیار وزیر علوم برای اصلاح عملکرد خود، قرار گرفت اما متأسفانه ایشان فقط وقت تلف کرد و لذا روز چهارشنبه شاهد استیضاح ایشان خواهیم بود.

نماینده مردم شهرهای بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نمایندگان استان ما با توجه به انتصابات شایسته وزیر علوم در خراسان جنوبی عضو امضا کنندگان استیضاح وزیر علوم نبوده اند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با بیان اینکه استیضاح‌کنندگان جلوگیری از یک خسارت بزرگ برای کشور را دلیل استیضاح خود می‌دانند، تصریح کرد:امروز فضای دانشگاهی پیشرفت‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و رشد چشمگیر علمی را شاهد است که شاید برخی عملکردها این رشد را متوقف کرده و دچار مخاطره کند.

حجت الاسلام عبادی منصوب نمودن برخی افراد دارای سوابق مشخص در فتنه ۸۸ در مسئولیت‌های مهم ستادی وزارتخانه و عزل اشخاص عالم، متعهد و مدیر از برخی دانشگاه ها و نصب افراد دارای سوابق تند افراطی بویژه در مدیریت‌های میانی دانشگاه‌ها را یکی از دلایل استیضاح کنندگان برشمرد و اذعان داشت: عدم پذیرش و سرگردانی پذیرفته‌شدگان قانونی بورسیه‌های تحصیلات تکمیلی و متاسفانه ارائه مجوز پذیرش افراد رد صلاحیت شده در این دوره‌ها علیرغم تاکید مراجع ذیصلاح و قانونی در کشور و بازگرداندن برخی اساتید اخراج شده توسط هیئت‌های رسیدگی به تخلفات و یا مراجع ذیربط دانشگاه‌ها از دیگر دلایل نمایندگان مجلس در استیضاح وزیر علوم بوده است.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا