امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

هدف از فتنه آرمان‌های انقلاب بود/ عده‌ای می‌خواهند جای ظالم و مظلوم را عوض کنند/ انقلابی‌گری یعنی عقلانیت

هدف از فتنه آرمان‌های انقلاب بود/ عده‌ای می‌خواهند جای ظالم و مظلوم را عوض کنند/ انقلابی‌گری یعنی عقلانیت
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم وقتی دیدند هدف از فتنه آرمان‌های انقلاب و انتخابات بهانه است به صورت خودجوش به خیابان‌ها ریختند.
به گزارش دفتر روابط عمومی نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی حجت الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی در گفت‌وگو با خاورستان، به ۹ دی، روز بصیرت مردم اشاره و اظهار کرد: لازم است فتنه‌هایی که بر سر این مردم گذشته، یادآوری شود.
وی با بیان این‌که مطالعه گذشته همواره درسی برای زمان حال و آینده است، افزود: انسان از تاریخ درس‌های فراوانی می‌گیرد و برای جلوگیری از غفلت تذکر این مسائل لازم است.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: درکنار یادآوری گذشته نکته مهم دیگر پیچیدگی توطئه‌ها است.
عبادی تصریح کرد: در ایام فتنه دروغ‌هایی گفته و احساساتی برانگیخته می‌شود و در سایه این فضای احساسیِ غیرعاقلانه آسیب‌های زیادی به کشور وارد می‌شود.
وی افزود: ملتی که پشت سر مقام معظم رهبری حرکت می‌کند و بصیرت به خرج می‌دهد قطعا نجات پیدا می‌کند و در واقع راه نجات ما پیروی از ولایت فقیه است.
۹ دی روزی است که مردم برای دفاع از ولایت، نظام و آرمان‌های امام راحل به پا خواستند
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹ دی متعلق به جناح و فرد خاصی نیست فقط روزی است که مردم برای دفاع از ولایت، نظام و آرمان‌های امام راحل به پا خواستند چراکه احساس کردند این‎ها در خطر است.
عبادی با بیان این‌که مردم وقتی دیدند هدف از فتنه آرمان‌های انقلاب و انتخابات بهانه است، تصریح کرد: مردم به صورت خودجوش به خیابان‌ها ریختند و وقتی خطر را احساس کردند قلب ها نسبت به نظام، ولایت و انقلاب نرم و منعطف شد.
وی افزود: انسان وقتی نگاه می‌کند می‌بیند فتنه ۸۸ فتنه کمی نبود و انقلاب ما یک انقلاب خدایی است و کارهایی که صورت می‌گیرد یقینا با عنایت خداوند است.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر این فتنه در هر کشور دیگری مانند آمریکا و فرانسه اتفاق می‌افتاد یقینا نظام آن کشور را سرنگون می‌کرد اما دیدیم مردم هوشمندانه به صحنه آمدند و خداوند دل‌ها را هدایت کرد و این ملتی که عاشق اهل بیت (ع)، اسلام و ولایت هستند خداوند دل های آنها را به سوی حق گرایش داد و حضور پیدا کردند.
عبادی با اشاره به این‌که دست خدا را در ۹ دی کاملا مشاهده می‌کنیم، خاطرنشان کرد: بزرگان می‌فرمایند”این انقلاب خدایی است و مربوط به افراد نیست” و این موضوع را در جریان ۹ دی کاملا درک می‌کنیم.
وی افزود: ظلم و خسارت های بسیار زیادی که در ۸ ماه بر مردم وارد شد غیر قابل بخشش است.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس توطئه‌های پیچیده، دروغ‌ها، هوا و هوس‌های دشمنان داخلی و خارجی و منافقان داخلی به حیثیت نظام خدشه وارد شد و این‌ها چیزهای کمی نبود در واقع به روی نظام و آرمان های امام راحل و ولایت شمشیر کشیدند.
عبادی به شعار انتخابات بهانه است اصل نظام نشانه است، اشاره کرد و یادآور شد:  سران فتنه این حرف‌ها را محکوم نکردند و سکوت آن‌ها علامت رضایت بود.
وی افزود: مقام معظم رهبری به سران فتنه فرمودند “از آن‌هایی که به خیابان‌ها ریختند، شعار دادند و اموال عمومی را تخریب کردند برائت بجویید” اما سران فتنه حاضر نشدند برائت بجویند و در عمل راضی بودند.
گناه سران فتنه گناهی نیست که قابل بخشش باشد
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: گناه سران فتنه گناهی نیست که قابل بخشش باشد و مردم و خداوند نخواهند بخشید و آن‌ها سال‌های سال باید طلب عفو و بخشش از ولایت کنند چراکه یک گناه کبیره مرتکب شدند.
عبادی تصریح کرد: عده‌ای به جای این‌که از سران فتنه بخواهند که طلب عفو کنند تا بلکه عاقبت به خیر شوند؛ گاهی می‌خواهند جای ظالم و مظلوم را عوض کنند و در جریان فتنه بالاترین مظلوم نظام و ولایت بود.
وی با اشاره به این‌که سران فتنه تقلب در انتخابات را به عنوان رمز فتنه بیان کرده بودند، افزود: فتنه‌گران به بهانه انتخابات آسیب‌هایی را نظام وارد کردند و این فتنه‌ها در تحریم‌هایی که بعدا به وجود آمد بسیار موثر بودند.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: فتنه ۸۸ به دشمنان روحیه داد و آن‌ها گفتند با تحریم می‌توانیم اغتشاشات داخلی در ایران ایجاد کنیم.
عبادی یادآور شد: در حال حاضر که تحریم‌های جدید اعمال شده به خاطر این است که آمریکایی‌ها و غربی‌ها فکر کردند که با فشار اقتصادی می‌توانند در داخل کشور فتنه ایجاد کنند.
وی افزود: متاسفانه سران فتنه آسیب‌های اقتصادی، سیاسی و معنوی زیادی در آن ۸ ماه به انقلاب زدند که غیرقابل بخشش است.
حصر سران فتنه لطیف‌ترین روش برخورد با آنها است
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: آنچه که امروز برای سران فتنه در حصر ایجاد شده است لطیف‌ترین روش برخورد و بر اساس مصالحت‌هایی بوده است و اگر بحث محاکمه و قانون باشد خیلی سخت‌تر از این‌ها برخورد خواهد شد.
عبادی با اشاره به این‌که آنچه که اتفاق افتاد برای ما درس است، تصریح کرد: ما در هر منصب و مقامی که هستیم اگر هوای نفس از دستمان خارج شود در معرض آسیب هستیم و به آنها که نگاه می‌کنیم باید به خدا پناه ببریم تا این آفت‌ها از جایی بروز نکند.
وی با اشاره به این‌که شکل جنگ‌ها فرق می‌کند، افزود: جنگ ۸ سال دفاع مقدس نظامی بود، گاهی جنگ‌ها سیاسی است مانند فتنه ۸۸ و گاهی هم اقتصادی و در حال حاضر ما درگیر جنگ اقتصادی هستیم.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: از بیرون فشار اقتصادی و از داخل هم بعضی افراد خواسته و ناخواسته شرایط فشار بیشتر بر مردم را فراهم کردند و هر مسئولی در هر جایی که است اگر در کار مردم سهل‌انگاری کند در زمین دشمن بازی کرده است.
عبادی با اشاره به این‌که ما گرفتار جنگ اقتصادی هستیم، خاطرنشان کرد: دشمنان می‌خواهند بر اساس فشار اقتصادی در کشور فتنه‌ای را ایجاد کنند و یقینا در داخل کسانی هستند که از این چنین فتنه‌ای استقبال می‌کنند.
انقلابی‌گری یعنی عقلانیت
وی با بیان این‌که انقلابی‌گری یعنی عقلانیت، افزود: بعضی فکر می‌کنند انقلابی‌بودن یعنی احساسی بودن و عقلانیت را کنار گذاشتن اما انقلابی بودن نهایت عقلانیت است.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: انقلابی بودن یعنی اینکه هوشمندانه اوضاع و احوال را رصد کردن و عمق توطئه دشمن را فهمیدن و پشت سر ولایت فقیه حرکت کردن.
عبادی به سخن امام راحل که فرمودند “پشت سر ولایت فقیه حرکت کنید تا به مملکت شما آسیبی نرسد” اشاره کرد و گفت:  سخن ولی فقیه برای همه حجت است و انقلابی‌گری این نیست که کسی چیزی نفهمد، عمیق نباشد، مطالعه نداشته باشد، عصبانی شود و احساسات به خرج بدهد و فرد انقلابی ما این چنین نیست.
وی با بیان این‌که انقلابی بودن یعنی غرب را کاملا شناختن و بر اساس شناخت دقیقی که از آنها داریم و در جایی که لازم است با او تعامل کنیم، افزود: انقلابی‌گری این نیست که آقایان چنان شیفته بودند تا یک لبخند از سوی فرانسوی‌ها وآمریکایی‌ها صورت می‌گرفت این‌ها غش می‌کرد و از هوش می‌رفتند و انقلابی‌گری یعنی این‌که آنها را بشناسید و با شناخت، تعامل داشته باشید.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: انقلابی‌گری یعنی نهایت شناخت و در کنار آن احساسات پاک و جدای از هوا و هوس داشتن و وقتی این‌ها در کنار هم قرار گرفت انقلابی‌گری ایجاد می‌شود و بروز آن در پیروی از ولایت فقیه است.
عبادی تصریح کرد: هیچ کدام از فرمایشات مقام معظم رهبری را دست‌کم نگیرید چراکه ایشان بیان بسیار حکیمانه و دقیق دارند و امروز کسانی که تا دیروز شک داشتند اگر مرض و غرضی نداشته باشند سخنان رهبری برای آنها روشن شده است.
وی به اقتصاد مقاومتی که توسط مقام معظم رهبری بیان شده بود اشاره کرد و افزود: بعد از برجام که قرار بود تمام تحریم‌ها برداشته شود باز هم مقام معظم رهبری فرمودند “اقتصاد مقاومتی را دست کم نگیرید دنبال اقتصاد مقاومتی بروید” و اقتصاد مقاومتی اقتصادی بود که بتواند در برابر تحریم ها مقاومت کند.
دوستان و آقایان اقتصاد مقاومتی را بیشتر به عنوان یک شعار برگزار کردند تا تدبیر و عمل
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که دوستان و آقایان اقتصاد مقاومتی را بیشتر به عنوان یک شعار برگزار کردند تا تدبیر و عمل، گفت: در حال حاضر تحریم‌ها مجددا برگشت و اقتصاد دچار مشکل شد و پیداست سخن مقام معظم رهبری حساب شده است.
عبادی خاطرنشان کرد: کسی که تدبیر داشته باشد متوجه می‌شود در این طوفان چاره‌ای جز دنبال ناخدا حرکت کردن، نداریم.
وی افزود: این غربی‌ها و گرگ‌هایی که خارج از کشور هستند هرگز به ملت ما رحم نخواهند کرد و بلایی بدتر از بلایی که بر سر سوریه آوردند بر سر ما خواهند آورد.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: به فریاد حقوق بشر دشمنان نگاه نکنید این‌ها همان‌هایی هستند که در جنگ جهانی اول مرزها را بستند و از جمعیت ۲۲ میلیونی ایران ۱۱ میلیون از گرسنگی مردند و از روی عمد که تعدیل جمعیتی صورت بگیرد این کار را انجام دادند.
عبادی خاطرنشان کرد: ما نباید از ولایت جدا شویم و به غربی‌ها پناه ببریم چراکه سوابق آنها در تاریخ ثبت است و باید تاریخ معاصر را مطالعه کرده و برای زمان حال و آینده برنامه‌ریزی کنیم.
وی افزود: ما نباید دچار خوش‌خیالی و خوش‌بینی نسبت به دشمن شویم چراکه سابقه آنها اقتضا می‌کند که نسبت به آنها نگاه غضب‌آلود داشته باشیم و البته هر جا که لازم باشد دیپلماسی داشته و مراقب باشیم.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا