امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

هشدار «عبادي» به معاون رئيس جمهور/ «نوبخت» براي برخورداري استان دليل بياورد

هشدار «عبادي» به معاون رئيس جمهور/ «نوبخت» براي برخورداري استان دليل بياورد

نماينده مردم بيرجند، درميان وخوسف در مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با خبرنگار روزنامه خراسان جنوبی با بيان اين مطلب توضيح داد: در معاونت برنامه ريزي و راهبردي رئيس جمهور، بيرجند، قاين، طبس، خوسف و زيرکوه جزو مناطق برخوردار مطرح هستند در حالي که به دکتر نوبخت تذکر دادم اين ارزيابي اشکال دارد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، معاون برنامه ريزي و راهبردي رئيس جمهور بايد پاسخ قانع کننده در مورد برخوردار بودن برخي نقاط استان بدهد.

نماينده مردم بيرجند، درميان وخوسف در مجلس شوراي اسلامي با بيان اين مطلب توضيح داد: در معاونت برنامه ريزي و راهبردي رئيس جمهور، بيرجند، قاين، طبس، خوسف و زيرکوه جزو مناطق برخوردار مطرح هستند در حالي که به دکتر نوبخت تذکر دادم اين ارزيابي اشکال دارد و از نظر مسئولان استان وضعيت همه مناطق نياز به تجديد نظر دارد زيرا وضعيت اقتصادي خراسان جنوبي مطلوب نيست .

حجت الاسلام والمسلمين « عبادي» گفت که به دکتر نوبخت هشدار داده ام و اگر در مورد اين نقاط تجديد نظر نشود نمايندگان خراسان جنوبي ليست استان هاي برخوردار را اعلام مي کنند تا مردم خودشان وضعيت را مقايسه و قضاوت کنند .

ارزيابي وي اين است که اگروضعيت خراسان جنوبي از اين استان ها بدتر نباشد بهتر هم نيست بنابراين نمايندگان منطقه به طور جدي موضوع را دنبال مي کنند تانه تنها خوسف وزيرکوه بلکه همه مناطق استان و حتي بيرجند هم از برخوردار بودن خارج شده وهمه شهرستان ها غير برخوردار معرفي شوند.

اوشاخص هاي برخوردار بودن يک منطقه را متعدد عنوان کرد و افزود: فضاي آموزشي، آب،راه، فضاي اداري و ورزشي،بهداشت، درمان و…از اين موارد است.

به گفته «عبادي»، مولفه هاي زيادي با هم بررسي و سپس يک منطقه به عنوان برخوردار يا محروم معرفي مي شود و خراسان جنوبي نسبت به جاهايي که غير برخوردار اعلام شده وضعيت بهتري ندارد و بايد معاونت برنامه ريزي و راهبردي رئيس جمهور پاسخي قانع کننده به استان بدهد وگرنه وارد اقدام ديگري مي شويم. او معتقد است استان و مناطق ياد شده در زيرساخت ها از جمله بهداشت، راه، پرواز و… مشکل دارد و بايد وضعيت با آمار دقيق بررسي و اعلام شود.

به گفته او خوسف و زيرکوه در صورت عملي شدن اين مصوبه امتيازات مناطق محروم از جمله تسهيلات کم بهره صندوق توسعه ملي ، معافيت هاي مالياتي و…را از دست مي دهند و حتي اعتبارات آنهاکاهش مي يابد.

اين نماينده استان در مورد اين که بيرجند درسال هاي گذشته چه امتيازاتي را از دست داده است، گفت: اين که مرکز استان غير برخوردار باشد ارزيابي اوليه ما است اما بايد استدلال هاي معاونت راهبردي رئيس جمهور را هم دريافت کنيم وبعداز آن اظهار نظر شود گاهي يک منطقه درگذشته برخوردار بوده اما شاخص ها با گذشت چند سال تغيير مي کند. به عنوان مثال در شاخص فضاي آموزشي، بيرجند جزو محروم ترين نقاط استان است زيرا در چند سال اخير، با ساخت و ساز هاي مهرشهر و مسکن مهر جمعيت حاشيه شهر زياد شده و اين مسئله جديدي است که شاخص برخورداري را تغيير مي دهد و شهر برخوردار را به غير برخوردار تبديل مي کند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا