امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

همایش بین المللی آبخیزداری در دانشگاه بیرجند برگزار می‌شود

همایش بین المللی آبخیزداری در دانشگاه بیرجند برگزار می‌شود

دبیر همایش بین المللی آب و آبخیزداری کشور گفت: این همایش بین المللی ۲۹ الی۳۰ بهمن امسال با حضور مهمانان خارجی از کشورهای هند، مصر و مونته نگرو در بیرجند مرکز خراسان جنوبی برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری تسنیم، سید محمد تاج  بخش ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر استحصال آب یکی از ضروری ترین نیاز جامعه با توجه به شرایط اقلیمی نامناسب در کشور و در خراسان جنوبی می باشد.

وی افزود: امروزه شرایط نامناسب ناشی از خشکسالی و استفاده‌های بی‌رویه از مصرف آب در بخش‌های مختلف حوزه‌های گوناگون آبخیزداری را دچار مشکل کرده که این امر گریبانگیر کشور نیز شده است.

دبیر کنگره استحصال آب و آبخیزداری در دانشکده کشاورزی بیرجند گفت: وجود ریزگردها در ۲۳ استان کشور و شرایط آب، خاک و زیست محیطی سبب شده تا دانشکده کشاورزی بیرجند همایش بین المللی آب و آبخیزداری را در شهرستان بیرجند برگزار کند.

پیر تاج افزود: در این همایش حجم کار بسیار زیاد است و این پروژه در سه مرحله کار خود را آغاز کرده که مرحله نخست از خردادماه تا مهر ماه برگزار و داوری‌ها نسبت به مقالات انجام شد.

وی بیان کرد: بعد از این مرحله مراحل دیگر مانند انتخاب مهمانان خارجی و کارگاه‌های جانبی در  راستای این همایش شکل گرفت.

دبیر کنگره استحصال آب و آبخیزداری گفـت: در این همایش ۲۰۰ مهمان خارجی و ۲۶۰ نفر ارائه کننده مقاله حضور دارند و برای نخستین بار نمایشگاه اختراعات مخترعان ایران در صنعت آب و علوم خاک نیز در این همایش برگزار می‌شود.

پیر تاج افزود: ۴ مهمان خارجی از کشورهای هندوستان، مصر و مونته نگرو حضور دارند که این مهمانان سخنران ویژه در این همایش بین المللی هستند.

وی اظهار داشـت: برای نخستین بار است که  همایش کنگره استحصال آب و آبخیزداری با سومین همایش بین المللی سطوح آبگیر باران، دهمین همایش ملی آبخیزداری و نخستین همایش ملی قنات و قنات داری به صورت تجمیع در کشور برگزار می‌شود.

دبیر کنگره استحصال آب و آبخیزداری گفت: مقالات ارائه شده به صورت پوستر، سخنرانی و لوح فشرده در همایش ارائه و قرار است در این همایش روش‌های نوین بهره برداری از منابع آبی و کاهش هدر رفت آب بررسی شود.

وی افزود: در این همایش مشکلات، چشم اندازهای استان، مقابله با ریزگردها و بیابان‌زدایی نیز بررسی می‌شود.

انتهای پیام/ ر

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا