امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

واکنش نماينده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به سخت گيري هاي منابع طبيعي اينجا جنگل گلستان نيست!

واکنش نماينده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به سخت گيري هاي منابع طبيعي اينجا جنگل گلستان نيست!

حجت الاسلام عبادی در دیدار مردم روستاهای شارقنج، نوغاب، افضل آباد، کرند و قطارگز بخش مرکزي بيرجند از سخت گيري هاي منابع طبيعي در مورد اراضي ملي در روستاهاي استان انتقاد کرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از روزنامه خراسان جنوبی،  حجت الاسلام «عبادي» پنج شنبه گذشته در دهگردشي به روستاهاي شارقنج، نوغاب، افضل آباد، کرند و قطارگز بخش مرکزي بيرجند تصريح کرد: منابع طبيعي بايد علاوه بر نگهداري عرصه ها، در زمينه مساعدت با مردم به ويژه روستاييان خراسان جنوبي که سال‌هاست با خشکسالي دست و پنجه نرم مي کنند هم ملاحظاتي داشته باشد چون اينجا جنگل گلستان نيست، بيابان برهوت است و مسئولان بايد جلوي زمين خواران شمال کشور و جاهايي که ارزش نقدينگي دارد را بگيرند.

وي در عين حال تاکيد کرد: منابع طبيعي مجري قانون است و بايد قانون در اين زمينه با مسامحه رفتار کند و براي مناطق مختلف شرايط يکساني در نظر گرفته نشود که در اين مورد با رئيس مجلس رايزني انجام شده و رفع اين مشکلات در دستور کار است.

معاون اداره منابع طبيعي و آبخيزداري بيرجند هم درباره مشکلات مطرح شده گفت: پس از بررسي، اقدام هاي کارشناسي و مميزي، نقشه هاي اراضي ملي و مستثنيات مردم مشخص شد و ممکن است برخي از اين زمين ها به هر دليلي به عنوان اراضي ملي ثبت شده باشد.

«عباسي» گفت: مردم مي توانند براي اعتراض با داشتن نقشه زمين ها، قولنامه و… به کميسيوني که به همين منظور در منابع طبيعي ايجاد شده است بدون هيچ هزينه اي شکايت کرده و در صورت داشتن مدارک معتبر به نتيجه برسند.

به گزارش «خراسان جنوبي»، در اين برنامه دهگردشي دهياران و اعضاي شوراهاي اسلامي به بيان مسائل و مشکلات روستاها پرداختند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا