امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

وجود دوتابعیتی‌ها در مشاغل حساس جای تأمل دارد/ عدم بکارگیری افراد دوتابعیتی مصوب قانون است

وجود دوتابعیتی‌ها در مشاغل حساس جای تأمل دارد/ عدم بکارگیری افراد دوتابعیتی مصوب قانون است
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس گفت: افرادی که تابعیت کشور دیگری را دارند دلبستگی نسبت به آن کشور پیدا می‌کنند و سابقه خیانت آن‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی؛ حجت‌‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدباقر عبادی امروز در گفت‌و گو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس در بیرجند، اظهار داشت: افرادی که علاوه بر تابعیت ایرانی، یک تابعیت خارج از کشور نیز دارند لقب دوتابعیتی را دارند.

وی عنوان کرد: جای تأمل دارد که افرادی که شهروند کشور دیگری نیز محسوب می‌شوند در مشاغل حساس کشور جایگاه داشته باشند.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خاوری یک تابعیت کانادایی داشت، گفت: با وجود اینکه خاوری فردی دوتابعیتی بود در جایگاه رئیس بانک مرکزی قرار داشت و پس از آنکه اختلاس بزرگی را انجام داد و از کشور خارج شد از نظر پیگیری حقوقی دچار مشکل شدیم.

عبادی ادامه داد: کانادا خاوری را شهروند خود می‌داند چراکه تابعیت کانادا را دارد و مشخصاً تحت حمایت قوانین خاص آن کشور قرار می‌گیرد و ما نیز نتوانستیم و نمی‌توانیم موضوع را پیگیری کنیم.

وی متذکر شد: افرادی که تابعیت کشور دیگری را دارند دلبستگی نسبت به آن کشور پیدا می‌کنند و سابقه خیانت آن‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس اقدامات خوبی را در مقابله با عدم حضور دوتابعیتی‌ها در جایگاه‌های حساس انجام داده است، اذعان کرد: هیئت تحقیق و تفحص برای شناسایی دوتابعیتی‌ها در مجلس شورای اسلامی تشکیل شده است.

 عبادی با بیان اینکه در قانون‌گذاری مجلس تصویب شده تا افراد دوتابعیتی نباید در مشاغل حساس کشور باشند، خاطرنشان کرد: مجلس کار خود را انجام داده و منتظر اجرای مصوبات هستیم.

وی افزود: با توجه به اخبار موجود اکنون نیز افرادی دوتابعیتی در جایگاه‌های حساس کشور مسؤولیت دارند.

انتهای پیام/۳۴۰۳/س

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا