امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

وزارت خارجه رودربایستی با اروپا را کنار بگذارد/ حداقل اقدام متقابل ایران اخراج یک دیپلمات آلمانی است

وزارت خارجه رودربایستی با اروپا را کنار بگذارد/ حداقل اقدام متقابل ایران اخراج یک دیپلمات آلمانی است
نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که وزارت خارجه باید با قدرت بیشتری با اروپا برخورد کند و رودربایستی را کنار بگذارد گفت: حداقل اقدام متقابل ایران در برابر بازداشت دیپلمات ایرانی این است که باید یک دیپلمات را اخراج کنند و این‌ها عرف دیپلماتیک است.

به گزارش دفتر نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی در گفت‌وگو با خاورستان، در خصوص آقای اسدالله اسدی دیپلمات ایرانی و عضو سفارت جمهوری اسلامی ایران در وین که در جریان حضور در آلمان به اتهام واهی با هماهنگی چند کشور اروپایی بازداشت می‌شود گفت: آقای اسدی دیپلمات بودند و دیپلمات‌ها مصونیت دارند و لازم است وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، رودربایستی با اروپا را کنار بگذارد و با توجه به مصونیت دیپلمات، اقدامات لازم را انجام دهد.

وی تصریح کرد: در صورتی که اروپا به وظایفش عمل نکرد و وظایف دیپلماسی‌اش را نادیده گرفت، ایران باید با قدرت بیشتری با اروپا مقابله و برخورد کند و رودربایستی را کنار بگذارد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: مخصوصا وزارت امور خارجه باید با قاطعیت بیشتری ورود می‌کرد و نسبت به حقوق دیپلمات ایرانی و جایگاه و حرمتش، با اقدام قاطعی جواب دهد.

عبادی اظهار کرد: این موضوع باید در کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی بررسی و دنبال شود.

وی گفت: انتظار این است وزارت امور خارجه از موضع اقتدار عمل می‌کرد تا کار به این‌جا نمی‌کشید.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اروپا سابقه خوبی ندارد و هر چه در برابر اروپا کوتاه بیاییم، آخرش، طلبکار هم می‌شوند.

عبادی افزود: به‌گونه‌ای نیست که اگر با اروپا لطیف برخورد کردیم، نسبت به حقوق ما الزما خوب عمل کنند بلکه خیلی وقت‌ها طلبکاری آن ها بیشتر می‌شود.

وی تأکید کرد: حداقل اقدام متقابل ایران در برابر بازداشت دیپلمات ایرانی این است که باید یک دیپلمات را اخراج کنند و این‌ها عرف دیپلماتیک است.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا