امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

پذیرش دانشجوی بومی اصلی‎ترین عامل در کاهش آسیب‌های اجتماعی در دانشگاه‌ها

پذیرش دانشجوی بومی اصلی‎ترین عامل در کاهش آسیب‌های اجتماعی در دانشگاه‌ها

رئیس کمیته فرهنگ و تربیت اسلامی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، پذیرش دانشجوی بومی را اصلی‎ترین عامل کاهش آسیب‌های اجتماعی در دانشگاه‌ها و موجب کاهش هزینه‌های دولت دانست.

به گزارش دفتر روابط عمومی نماینده مردم بیرجند و درمیان در مجلس شورای اسلامی، سیدمحمدباقر عبادی در گفت‌وگو با  خانه ملت با یادآوری نشست کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص وضعیت بروز آسیب‌های اجتماعی در مدارس و دانشگاه‌ها، اظهار کرد: در حال حاضر یکی از اصلی‌ترین آسیب‌‎هایی که جامعه هدف آن دانش آموزان و دانشجویان هستند، شیوع مصرف مواد مخدر است به همین دلیل در سیاست‎های کلان طوری  برنامه ریزی شده است که این آسیب‌ها حداقلی شود.

نماینده مردم بیرجند و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اصلی‌ترین سیاست در آموزش عالی کشور پذیرش دانشجوی بومی برای به حداقل رسیدن آسیب‌ها است، افزود: این سیاست در کل کشور از اولویت‎های ما به شمار می‎‌آید که تأثیر چشمگیری بر کاهش میزان آسیب‌ها دارد.

وی ادامه داد: دانشجویی که در دامن خانواده تحصیل و زندگی می‌کند بسیار با فردی که به دور از خانواده‎‌ها در سنی حساس زندگی مجردی را تجربه می‌کند، کمتر در معرض آسیب است و نظارت خانواده‌ها نیز بر دانشجو بیشتر است.

عبادی یادآور شد: دانشجو وقتی در محیطی باشد که او را بشناسند و مورد حمایت عاطفی خانواده خود و اطرافیان باشد، قطعا خیلی کمتر خطر آسیب‌های اجتماعی او را تهدید می‌کند.

پذیرش دانشجوی بومی هزینه‌های دولت را کاهش می‌دهد

عضو فراکسیون روحانیت مجلس یادآور شد: از سوی دیگر با سیاست پذیرش دانشجوی بومی، هزینه‌های دولت نیز به شدت کاهش می‌‎یابد و این سیاست برای کاهش آسیب‌‎های اجتماعی با قدرت باید ادامه یابد؛ هزینه‌های دولت به صورت مستقیم با در نظر گرفتن خوابگاه‌های دانشجویی و هزینه‌های زیرساختی و همچنین به صورت غیر مستقیم از طریق شیوع همین آسیبهای اجتماعی افزایش می‎یابد.‌

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش تأثیرگذار معاونت‌های فرهنگی دانشگاه‌ها و وزارت علوم برای ورود به این حوزه، درباره آمار دقیق تعداد دانشجویان مصرف کننده مواد مخدر، گفت: در این باره نمی‎‌توان آمار دقیقی عنوان کرد ولی دستگاه‌های مسئول در این حوزه آمارهایی کلی دارند.

 

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا