پروژه “تصفیه‌خانه بیرجند” ۲۰ درصد از برنامه زمان بندی خود عقب است

نماینده طرح تصفیه خانه فاضلاب بیرجند و مدیر دفتر تجهیز منابع مالی تصفیه خانه بیرجند با بیان اینکه این پروژه تاکنون ۷۰ درصد پیشرفت داشته است گفت: پروژه “تصفیه‌خانه بیرجند” هنوز ۲۰ درصد از برنامه زمان بندی خود عقب است.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری تسنیم از بیرجند، مهدی بهارشاهی صبح امروز در مراسم بازدید مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور و هیئت همراه اظهار داشت: ظرفیت تصفیه خانه بیرجند برای تامین آب 140 هزار نفر از جمعیت 360 هزار نفری بیرجند تا افق 1410 پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه در سال 91 فصل آغاز پروژه انجام شده که نیاز به منابع مالی داشته است افزود: در این راستا در سال 94 از طریق فاینایس از بانک اکو 17 میلیون یورو وام دریافت شده است.

نماینده طرح تصفیه خانه فاضلاب بیرجند و مدیر دفتر تجهیز منابع مالی تصفیه خانه بیرجند بیان کرد: خط انتقال این پروژه 9 کیلومتر است که 21 هزار مترمکعب ظرفیت تصفیه خانه است.

بهارشاهی تصریح کرد: پروژه تصفیه خانه بیرجند تاکنون 70 درصد پیشرفت داشته است اما هنوز 20 درصد از زمان بندی برنامه عقب است.

وی خاطرنشان کرد: تصفیه خانه قبلی بیرجند به دلیل مشکلاتی که داشته 8 سال طول کشیده است اما اقدامات این تصفیه خانه ظرف 3 سال انجام شده است.

نماینده طرح تصفیه خانه فاضلاب بیرجند و مدیر دفتر تجهیز منابع مالی تصفیه خانه بیرجند با اشاره به مشکلات این پروژه یادآور شد: وام و ارزش افزوده از جمله مشکلات است و برای سال جاری اعتباری تخصیص داده نشده است.

جانباز، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کشور نیز در این بازدید اظهار داشت: شهرداری، استانداری و نمایندگان برای رفع مشکلات اعتباری تصفیه خانه بیرجند با همکاری یکدیگر اقدام کنند و استانداری محور رفع مسئله باشد.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.