امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

پیام تبریک نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به مناسبت روز خبرنگار

پیام تبریک نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به مناسبت روز خبرنگار

حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی در پیامی خطاب به اهالی قلم و رسانه ضمن تبریک فرارسیدن روز خبرنگار گفت: روشن ساختن افکار عمومی و ایجاد بینش و بصیرت بیشتر در جامعه، نقد عالمانه، منصفانه و واقع‌بینانه عملکرد مسئولین و خدمات آنان برپایه امانت‌داری و صداقت بیش از پیش ضروری است.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، متن پیام حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی خطاب به اهالی قلم و رسانه استان خراسان جنوبی به شرح زیر است:

 

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

ن وَالْقَلَمِ وَمَا يَسْطُرُونَ
برای قلم و نوشتن ارزشی والاتر از آن نیست که پروردگار متعال به آن قسم خورده است.

روز خبرنگار، نماد ارج نهادن به مقام قلم و یاد سوگند باری‌تعالی بر سفیران و پیام‌آوران عرصه‌ی آگاهی‌بخشی در راه اعتلای باور و معرفت دینی و ترویج آزادگی از بند جهالت در پناه ایمان به حقیقت، فرخنده و خجسته باد.

خبرنگاران وجدان های بیدار جهان و تصویرگر زمان خویش هستند، زیرا همواره در عمق جامعه زندگی می کنند و سلامت فرهنگی و فکری هر جامعه مرهون تلاش شبانه روزی آنهاست، رسانه به عنوان یک ابزار اطلاع رسانی در برهه ها و مقاطع مختلف از گذشته تا حال همواره توانسته ایفاگر نقش واقعی خود باشد. به گونه ای که با ورق زدن کتاب قطور تاریخ و مطالعه رویدادهای مهم سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و… که منجر به شکل‌گیری یک نهضت ، انقلاب یا حرکت ملی گردیده، می‌توان ردپای رسانه ها را در این عرصه ها به خوبی مشاهده نمود.

هرگاه نام خبرنگار و اهل رسانه به میان می‌آید یاد وخاطره سید شهیدان اهل قلم، شهید سید مرتضی آوینی آن اسوه تعبد، اخلاص و اخلاق مداری در اذهان زنده می‎‌شود که همچون شهید والامقام صارمی به دیدار معبود خویش شتافت و در ازای خدمات مخلصانه، پاداش شهادت نصیبشان گشت.

خبرنگار نماد امانت‌داری، تقوا و بصیرت در جامعه اسلامی است و اهمیت نقش ارزشمند آن همواره به عنوان بازوی مسئولان و چشم بینا و ناظر مردم مورد ارزش و احترام بوده است.

بی شک در موقعیت حساس کنونی که بنا به فرموده رهبر فرزانه و حکیم انقلاب اسلامی، دنیای اسلام در پیچ بزرگ تاریخی و همچنین با هجمه فرهنگی غرب مواجه است، رسالت خطیر روزنامه‌نگاران  و خبرنگاران برای روشن ساختن افکار عمومی و ایجاد بینش و بصیرت بیشتر در جامعه، نقد عالمانه، منصفانه و واقع‌بینانه عملکرد مسئولین و خدمات آنان برپایه امانت‌داری و صداقت بیش از پیش ضروری می‌نماید.

اینجانب فرا رسیـدن ۱۷ مرداد مـاه سالروز شهادت شهید محمود صارمی و روز خبرنگار را به صاحبان اندیشه و قلم، جامعه متعهد خبرنگاران و روزنامه نگاران  و مدیران سایت های پرتلاش کشور عزیزمان بویژه استان خراسان جنوبی که پیشگامان عرصه اطلاع‌رسانی محسوب می‌شوند، صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم و از خداوند متعال برای آنان توفیق و موفقیت روز افزون مسالت دارم.

سید محمدباقر عبادی

نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی

۱۵ مرداد ماه ۱۳۹۴

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا