امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

پیام تبریک نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به مناسبت سالروز تأسیس جهاددانشگاهی

پیام تبریک نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به مناسبت سالروز تأسیس جهاددانشگاهی

حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی در پیامی خطاب به رئیس، اعضای هیأت علمی و کارکنان محترم جهاددانشگاهی خراسان جنوبی سالروز تاسیس این مرکز آموزش عالی را تبریک گفت.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، متن پیام حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی خطاب به رئیس، اعضای هیأت علمی و کارکنان محترم جهاددانشگاهی خراسان جنوبی به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی(«تاکنون، کارنامه درخشان جهاد دانشگاهی نیز بیانگر آن است که این نهاد، تجلی گاه تعهد و فرهنگ ناب در محیط های علمی بوده است و نام جهاد، همواره با تبلور فرهنگ، معنویت وحفظ اصول وارزش های متعالی، عجین بوده است»

 

جهاد دانشگاهی یکی از مراکز پژوهشی کشور است که همواره مورد لطف و عنایت خاصه ولی امر مسلیمن جهان بوده و با بهره‌مندی از منویات و رهنمودهای آن بزرگوار خدمات ارزنده‌ای به اسلام و انقلاب انجام داده است.

 

این شجره طیبه که از بدو تأسیس خود که به فرمان امام خمینی(رحمت الله علیه) در راستای بازوی اجرایی ستاد انقلاب فرهنگی و در دوران‌های اولیه انقلاب اسلامی با اقدامات راهبردی همچون اسلامی کردن دانشگاه‌ها حرکت خود را آغاز کرد، در هشت سال دفاع مقدس، مسئولیت خطیری را در راستای پشتیبانی از جبهه‌های جنگ بر عهده گرفت که شهدای جهادگر جهاد دانشگاهی گواهی بر این مدعاست.

 

جهاد دانشگاهی که به فرمان بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی تشکیل شد، از مصادیق بارز آیه‌های جهاد است به شکلی که اکثر فعالیت‌های این نهاد مقدس در کشور، در راستای محرومیت‌زدایی، کمک به ارتقای دانش علمی و پژوهشی و در نتیجه خودکفایی و خوداتکایی کشور در برابر کشورهای بیگانه و جوامع غربی است.

 

امروز با گذشت بیش از سه دهه از فعالیت این نهاد انقلابی، گسترش تحقیقات و شکوفایی روحیه و رشد استعدادهای جوانان در سطح جامعه برای نیل به ارتقای علمی جامعه، توسعه امور فرهنگی در جامعه از طریق همکاری با حوزه و دانشگاه و تبلیغ و ترویج فرهنگ و هنر اسلامی و برنامه‌ریزی تربیتی نسل جوان به‌منظور مقابله با غرب‌زدگی و انحرافات فرهنگی و ارائه خدمات علمی و فنی در زمینه‌های موردنیاز جامعه مورد تأکید است، و بایستی با تجربیات بیش از ۳۰ سال فعالیت در عرصه علمی امروز به دنبال شناسایی دیگر ظرفیت‌های مغفول مانده در حوزه علمی و پژوهشی کشور باشد.

 

جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی می‌بایست در حوزه‌های ارتباط بین دانشگاه و صنعت، پژوهش‌های کاربردی(معادن، گیاهان دارویی، آب و کشاورزی) و فرهنگ وارد عرصه شود و نیاز است تا جهاد گران در عرصه‌های ضروری و زیرساخت استان ورود جدی داشته باشند.

 

اینجانب فرا رسیـدن ۱۶ مردادمـاه سالروز تأسیس نهاد مقدس جهاد دانشگاهی را به تمامی جهادگران جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی صمیمانه تبریک و تهنیت عرض نموده و توفیقات روزافزون را برای این مرکز آموزش عالی تاثیرگذار در جامعه مسئلت می‌نمایم.

 

سید محمدباقر عبادی

نماینده مردم شریف شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی

۱۴ مردادماه ۱۳۹۴

 

 

 

 

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا