امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

پیام نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به مناسبت فرا رسیدن “روز دانشجو”: ۱۶ آذر نماد روح استکبارستیزی دانشجویان ایرانی در طول تاریخ دانشگاهی کشور است

پیام نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به مناسبت فرا رسیدن “روز دانشجو”: ۱۶ آذر نماد روح استکبارستیزی دانشجویان ایرانی در طول تاریخ دانشگاهی کشور است

حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی در پیامی به مناسبت فرارسیدن روز دانشجو گفت:  ۱۶ آذر نماد روح استکبارستیزی دانشجویان ایرانی در طول تاریخ دانشگاهی کشور است و دانشگاهیان در جریان مبارزه انقلاب اسلامی و پیروزی نهضت امام خمینی(ره) و استمرار این جنبش ظلم ستیز و حق طلب همواره حضور تعیین کننده داشته‌اند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی در پیامی به مناسبت فرارسیدن روز دانشجواعلام نموده: خون شهیدان عزیز ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲، نهالی را در دل این خاک نهاد که همزمان با شروع نهضت امام راحل(ره)، بارور گشت و جریان بیدار دانشجویی را در صف مقدم مبارزات حق طلبانه مردم قرار داد.

متن کامل پیام  به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

شانزدهم آذر نماد روح استکبارستیزی دانشجویان ایرانی در طول تاریخ دانشگاهی کشور است و دانشگاهیان در جریان مبارزه انقلاب اسلامی و پیروزی نهضت امام خمینی(ره) و استمرار این جنبش ظلم ستیز و حق طلب همواره حضور تعیین کننده داشته‌اند.

این روز، نماد بیداری، آزادی خواهی، استبداد ستیزی و استکبار ستیزی جوانانی است که با نام زیبای “دانشجو” نقش بی بدیل خویش را در شعله ور ساختن فریادهای ظلم ستیزانه ملت به منصه ظهور رسانده و در این راه شهیدان عزیزی را تقدیم راه عزت و آزادی این مرز و بوم نمودند.

خون شهیدان عزیز ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲، نهالی را در دل این خاک نهاد که همزمان با شروع نهضت امام راحل(ره)، بارور گشت و جریان بیدار دانشجویی را در صف مقدم مبارزات حق طلبانه مردم قرار داد.

 نسل دانشجو، به پشتوانه این خونهای پاک، مبدل به قشری پیشرو، فرهیخته و با تعهدی انقلابی شد که همه عرصه های تلاش، فداکاری و خدمتگزاری از جهاد سازندگی گرفته تا صحنه های حماسه وخون در دفاع مقدس را مزین به حضور ارزشمند خود ساخت و بی تردید جایگاه امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی و برخورداری کشور از افتخارات متعدد در عرصه های علمی نیز، مدیون تلاش خستگی ناپذیر دانشگاهیان و دانش پژوهان سرافراز ایران اسلامی است .

روز دانشجو فرصت مغتنمی است تا بار دیگر با تأکید بر جنبش فراگیر علمی، فراهم نمودن فرصت ها و امکانات و سرمایه ها در جهت تحقیقات علمی و حمایت از دانشجویان مبتکر ، مخترع ، هنرمند و نخبه نسبت به تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص جهش علمی کشور و حاکم شدن فضای نشاط ، ابتکار ، نوآوری و پرسش‌گری خردمندانه بر دانشگاه ها اهتمام و عزم جدی صورت گیرد .

اينجانب  ۱۶ آذر ماه را به عنوان نماد آزادگي و استكبار ستيزي دانشجوي مسلمان گرامي داشته و از خداوند منان توفیق همه دانشجویان گرامی را در پیمودن مسیرهای رشد و تعالی خواهانم.

سید محمدباقر عبادی

۱۶ آذرماه ۱۳۹۳

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا