امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

کارخانه قند قهستان شهرستان درمیان در دهه فجر انقلاب اسلامی راه اندازی شد

کارخانه قند قهستان شهرستان درمیان در دهه فجر انقلاب اسلامی راه اندازی شد

همزمان با هشتمین روز از دهه فجر با حضور نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، معاون توسعه مدیریت و برنامه ریزی استانداری خراسان جنوبی، فرماندار درمیان و جمعی از مسئولان این شهرستان، کارخانه قند قهستان پس از دو سال تعطیلی بار دیگر راه اندازی شد.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام عبادی( نهم بهمن ماه سال جاری) در نمازجمعه اهل سنت طبس مسینا با اشاره به اینکه كارخانه قندقهستان دچار مشكلاتي بود و مديران ان در تهران بودند و علاقه اي براي راه اندازي ان نداشتند، گفت: نهايتا تيمي تشكيل شد در فرمانداري كه پيگيري اين موضوع براي راه اندازي ان باشند و امروز با ورود سرمايه دار جديد قراراست با تغييرات ديگر مجددا در دهه فجر راه اندازي شود.
گفتنی است، مدیرعامل کارخانه قند قهستان نیز گفت: تاکنون ۱۷٫۵ میلیارد ریال از بدهی این واحد به کارگران و کشاورزان شهرستان پرداخت شده است.
نورالدین عظیمی افزود: این کارخانه بیش از ۱۷۰ میلیارد ریال بدهی دارد که ۶۵ درصد سهام آن توسط کارخانه بیستون کرمانشاه خریداری شد.
وی بیان کرد: با راه اندازی مجدد این واحد و با احداث صنایع پایین دستی فرآوده های قندی این واحد از حالت رکود خارج خواهد شد.
به گفته وی یکی از اقدامات مسئولان به صرفه بودن فعالیت کارخانه است که در دستور کار قرار دارد، استفاده از گاز برای تولید برق و استفاده از انرژی التکریکی به جای سوخت مازوت برای تولید فرآورده های قندی است.
کارخانه قند قهستان سال های گذشته زمینه اشتغال تعدادی از جویندگان کار منطقه را تامین می کرد که در ۱۰ سال گذشته به دلیل سوء مدیریت و کمبود نقدینگی دوره پر تنشی را در طول ۵۳ ساله گذشته سپری کرد تا اینکه اواخر سال ۹۲ تعطیل شد.
این کارخانه بعد از تعطیلی دو ساله، دهه فجر امسال جانی تازه گرفت و نور امید در دل ۳۲۰ کارگر این کارخانه روشن شد.
بعد از پشت سر گذاشتن سال های تلخ گویا امروز روز شیرینی برای کارخانه قند قهستان است چرا که با خرید کارخانه توسط پنج نفر از بخش خصوصی بار دیگر نور امید در دل مردم شهرستان درمیان روشن شد.
شهر اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان در ۱۰۵کیلومتری شرق بیرجند قرار دارد.

 

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا