امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

“کشت گلخانه‌ای” در ‌خراسان جنوبی جایگزین کشت سنتی شود

“کشت گلخانه‌ای” در ‌خراسان جنوبی جایگزین کشت سنتی شود

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: برای صرفه جوبی در منابع آبی، کشت گلخانه‌ای جایگزین کشت سنتی شود.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری تسنیم از بیرجند، رضا کریمی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در بازدید اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از پروژه گلخانه بیرجند ضمن تأیید کشت گلخانه‌ای اظهار داشت: برای صرفه جوبی در منابع آبی استان، کشت گلخانه‌ای باید جایگزین کشت سنتی شود.

مدیر جهادکشاورزی بیرجند نیز در این جلسه افزود: در شهرستان بیرجند ۲ هزار و ۳۰۰ رشته قنات و چشمه وجود دارد که تحت تاثیر خشکسالی قرار گرفته است.

محمدعلی محمدی افزود: در بحث کشاورزی در زمینه باغبانی محصولات مزیت‌داری مانند زرشک، زعفران و عناب در استان داریم که از ارزش اقتصادی بالایی برخوردار است.

وی بیان کرد: به دلیل کاهش بارندگی و کم شدن زراعت هدف این است تا سطح زیرکشت افزایش نداشته باشد و همان مقدار باغبانی که داریم را حفظ کنیم.

مدیر جهادکشاورزی بیرجند از نبود مجتمع گلخانه‌ای در بیرجند خبر داد و تصریح کرد: در این راستا برای راه‌اندازی مجتمع گلخانه‌ای پیگیر هستیم که اگر مشکل اعتبار برطرف شود راهکار خوبی خواهد بود.

محمدی با بیان اینکه سطح زیرکشت گل در بیرجند ۶ هکتار است خاطرنشان کرد: از این میزان ۲ هکتار شاخه بریده گل رز است.

وی با اشاره به تسهیلات بخش کشاورزی و عشایری یادآور شد: سال گذشته در شهرستان بیرجند ۴۰۰ مورد ثبت نام برای اشتغال کشاورزی و عشایری داشتیم که ۳۳ مورد با اعتبار ۴۰ میلیارد تومان به بانک‌ها مصوب شده است.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا