امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

کوچکی‌نژاد خبر داد: جزییات سفر چهار روزه کمیسیون آموزش به فرانسه/ بهره‌گیری از تجربیات این کشور در زمینه آموزش‌های علمی و کاربردی

کوچکی‌نژاد خبر داد: جزییات سفر چهار روزه کمیسیون آموزش به فرانسه/ بهره‌گیری از تجربیات این کشور در زمینه آموزش‌های علمی و کاربردی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از سفر چهار روزه برخی از اعضای کمیسیون متبوعش به کشور فرانسه خبر داد و گفت: این سفر با هدف بهره‌گیری از تجربیات کشور فرانسه در بعد علمی صورت گرفت.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری خانه ملت؛ جبار کوچکی‌نژاد با یادآوری سفر چهار روزه برخی از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به کشور فرانسه٬ گفت: این سفر برای بررسی وضعیت آموزش و پرورش و آموزش عالی این کشور و بهره‌گیری از تجربیات آن‌ها در بعد علمی صورت گرفت.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان اینکه در سفر ۴ روزه کمیسیون آموزش مجلس به کشور فرانسه آقایان قاسم جعفری٬ علیرضا منادی سپیدان و سید محمدباقر عبادی حضور داشتند٬ افزود: در این سفر هیات پارلمانی کشورمان جلساتی با رئیس و اعضای کمیسیون فرهنگی و آموزش و پرورش مجلس ملی فرانسه در پاریس داشت.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با تاکید بر اینکه ایران و فرانسه مشترکات فراوانی برای همکاری در بخش های مختلف دارند، گفت: جمهوری اسلامی ایران و فرانسه در زمینه آموزش و تحقیقات تجربیات فراوانی دارند و می توانند در این باره با همکاری یکدیگر زمینه رشد علمی را رقم بزنند.

وی ادامه داد: با توجه به آغاز تغییر بنیادین آموزش و پرورش در ایران و فرانسه بررسی راهکارهای نیل به رشد علمی از مهم‌ترین محورهای سفر ۴ روزه کمیسیون آموزش مجلس به کشور فرانسه بود.

کوچکی‌نژاد با مثبت ارزیابی کردن سفر کمیسیون آموزش مجلس به کشور فرانسه٬ افزود: در این سفر استفاده از تجربیات این کشور در زمینه آموزش و همچنین تدوین متون درسی صورت گرفت.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ ادامه داد: در سفر به کشور فرانسه اعضای کمیسیون آموزش مجلس دیداری با نمایندگان مجلس سنا و نماینده اتحادیه اروپا برای بررسی مباحث علمی داشتند.

وی یادآور شد: مهم‌ترین دستاورد سفر ۴ روزه کمیسیون آموزش مجلس به کشور فرانسه بهره‌گیری از تجربیات این کشور در زمینه آموزش‌های علمی و کاربردی در راستای تحصیل و کسب شغل افراد است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی٬ادامه داد: گزارش سفر ۴ روزه برخی از اعضای کمیسیون آموزش مجلس فردا سه‌شنبه (۱۵ مهرماه) در این کمیسیون بررسی خواهد شد./

پایان پیام

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا