امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

کوچ ۵۰ درصد از روستاهای خراسان جنوبی/بحران مهاجرت پیش روی استان

کوچ ۵۰ درصد از روستاهای خراسان جنوبی/بحران مهاجرت پیش روی استان

به گزارش روابط عمومی دفتر حجت الاسلام سیدمحمدباقر عبادی نمایندۀ مردم فهیم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی،حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی، نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی عصر امروز در شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان جنوبی اظهار داشت: وضعیت اقتصادی مردم در خراسان جنوبی مناسب نیست.
وی با بیان اینکه باید خراسان جنوبی غیربرخوردار محسوب شود تا بتوان بهتر از اعتبارات بهره مند شد، گفت: در مجموع وضعیت جاده‌های استان مناسب نیست و امیدواریم با اختصاص اعتبار مطالبات پیمانکاران پرداخت شود.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: راه آهن یکی از خواسته‌های اصلی مردم استان است و راه‌آهن شرق اهمیت منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای دارد و با هیچ راه آهن دیگر در کشور قابل مقایسه نیست.
حجت الاسلام عبادی تصریح کرد: راه آهن خراسان جنوبی نزدیک‌ترین محل ترانزیت به آسیای میانه است و قدرت دیپلماسی ما با این راه آهن درسطح کشور بالا می‌رود اما نمی‌دانیم چرا نسبت به این راه آهن بی مهری می‌شود.
وی ادامه داد: رییس جمهور در جلسه اخیر گفت از ابتدای دولت تدبیر و امید پنج راه آهن اولویت ما بوده اما تمام این راه آهن‌ها همه با هم از نظر اهمیت به این راه آهن نمی‌رسد.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این پنج راه آهن هم تنها برای شمال و غرب و شمال غرب است و قسمت شرق کشور راه آهن وجود ندارد.
حجت الاسلام عبادی اظهار کرد: خشکسالی امان مردم در خراسان جنوبی را بریده و مهاجرت در روستاها بالا است و ۳۵ درصد از افراد در حاشیه مشهد از خراسان جنوبی هستند.
وی به آبرسانی ۴۸۵ روستای استان با تانکر اشاره کرد و خطاب به نوبخت گفت: شما روستایی رفتید که ببینید درخت و کشتزار نداشته باشند؟ این روستاییان با فرهنگ و نجابت هستند و تنها با یارانه ۴۵ هزار تومانی زندگی می‌کنند.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خراسان جنوبی با بحران مهاجرت روبرو است، افزود: شهرستان نهبندان یکی از محروم‌ترین شهرها است که رهبر معظم انقلاب به این شهر توجه ویژه‌ای داشتند و فولاد قاینات نیز همچنان تعطیل است.
حجت الاسلام عبادی بیان کرد: یکی از وظایف آموزش و پرورش تربیت نیروی متخصص است و آموزش و پرورش خوب تغذیه نمی‌شود و اعتبار خوبی به آن اختصاص نمی‌دهیم و در نتیجه نیروی خروجی از آموزش و پرورش اختلاس گر خواهد شد و برخی اختلاس‌ها نیز به دلیل فرهنگ است و آموزش و پرورش با اعتبارات قطره چکانی نمی‌تواند در فرهنگ کار کند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا