امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

گزارش تصویری حضور حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی در مراسم رونمایی از بزرگترین کتیبه با نقش برجسته زیارت عاشورا جهان در بیرجند

گزارش تصویری حضور حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی در مراسم رونمایی از بزرگترین کتیبه با نقش برجسته زیارت عاشورا جهان در بیرجند

بزرگترین کتیبه دست نوشته مذهبی توسط استاد استانستی طراحی و به کمک ۲۰ نفر از شاگردانش حکاکی و در میدان امام حسین بیرجند نصب شد.

رونمایی از بزرگترین کتیبه عاشورایی جهان در بیرجند

 

شهردار بیرجند دوشنبه شب در مراسم رونمایی از این المان اظهارکرد: المان کتیبه عاشورایی به شکل استوانه و با تکنیک بتون مسلح و بتون گلاسه اجرا شده است.

حضور مسئولان در مراسم رونمایی از بزرگترین کتیبه عاشورایی جهان در بیرجند

حضور جمعی از مسئولان در میدان امام حسین (ع) بیرجند / رونمایی از کتبیه عاشورا

حضور جمعی از مسئولان در میدان امام حسین (ع) بیرجند / رونمایی از کتبیه عاشوراحضور جمعی از مسئولان در میدان امام حسین (ع) بیرجند / رونمایی از کتبیه عاشورابزرگترین کتیبه عاشورایی جهان در بیرجند رونمایی شد

 

المان عاشورایی

 

**گفتنی است؛ عباسعلی مدیح شهردار بیرجند در مراسم رونمایی از این المان بیان کرد: این المان عاشورایی در ارتفاع ۷٫۷ متر و مساحت ۳۵ متر مربع ساخته شده است.

وی با بیان اینکه طرح این نماد شش ماه پیش به شهرداری ارائه شد، بیان داشت: با همکاری و همدلی ۲۰ نفر از هنرمندان و اساتید برجشته هنر استان این المان در طول ۴۰ شبانه روز به اتمام و آماده رونمایی شد.

شهردار بیرجند طول خطوط به کار رفته در این اثر هنری معنوی را  ۹۰ متر اعلام کرد و افزود: ۷۲ دست در سه حلقه به گرد استوانه چرخیده که نشان دهنده تایید شهیدان عاشورایی بر حمایت از امام زمان خویش است.

وی تصریح کرد: با مراقبت از این اثر فرهنگی و هنری پیش بینی می شود تا ۳۰۰ سال دیگر عمر داشته باشد.( به نقل از مهر)

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا