امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

گزارش تصویری/ طرح گاز رسانی به دو شهر طبس مسینا و گزیک در شهرستان درمیان آغاز شد

گزارش تصویری/ طرح گاز رسانی به دو شهر طبس مسینا و گزیک در شهرستان درمیان آغاز شد
در هشتمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی، عملیات اجرائی گازرسانی به شهرهای طبس مسینا و گزیک در شهرستان درمیان آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری ایرنا، مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی در این مراسم گفت: در اجرای طرح گاز رسانی به شهرهای طبس مسینا و گزیک و تامین گاز حدود چهار هزار خانوار به ۲۷۰میلیارد ریال بودجه نیاز است.
فرشید دشتی در خصوص مشخصات فنی گاز رسانی به طبس مسینا افزود: در این ارتباط اجرای ۱۵ کیلومتر خط انتقال، احداث یک دستگاه تقلیل فشار برون شهری، احداث ۱۲۰ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع، احداث سه دستگاه تقلیل فشار درون شهری، احداث دو دستگاه حفاظت کاتودیک و نصب یک هزار و ۷۵۰ علمک گاز پیش بینی شد.
وی افزود: برای احداث این پروژه ۱۴۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است و با تکمیل آن یک هزار و ۹۴۳ خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.
وی اضافه کرد: احداث ۱۵ کیلومتر خط انتقال، احداث یک دستگاه تقلیل فشار برون شهری، اجرای ۱۱۹ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع، احداث سه دستگاه تقلیل فشار درون شهری، احداث یک دستگاه حفاظت کاتودیک و نصب یک هزار و ۸۰۰ علمک گاز از مشخصات فنی پروژه گاز رسانی به شهر گزیک است.
وی اضافه کرد: برای احداث این پروژه به ۱۳۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که با تکمیل آن یک هزار و ۹۶۸ خانوار از نعمت گاز طبیعی برخور دار خواهند شد.
این مسئول چندی پیش گفته بود: هم اکنون ۱۶ شهر و ۱۱۵روستای استان از نعمت گاز طبیعی برخوردارند که میزان برخورداری جمعیت شهری از گاز طبیعی ۸۷ درصد و جمعیت روستایی ۲۴ درصد است.
دشتی اضافه کرد: گازرسانی به ۸۱ روستا در دست اجراست که با اتمام این پروژهها، میزان برخورداری مناطق روستایی از گاز به بیش از ۳۵ درصد خواهد رسید .
شهر طبس مسینا در فاصله ۱۲۵ کیلومتری بیرجند مرکز خراسان جنوبی و در ۲۵ کیلومتری مرکز شهرستان درمیان قرار دارد.
شهر گزیک مرکز بخش گزیک شهرستان مرزی درمیان در فاصله ۱۳۰ کیلومتری بیرجند مرکز خراسان جنوبی قرار دارد و همچنین فاصله این شهر تا اسدیه ۲۵ کیلومتر است.
شهر اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان در ۱۰۵کیلومتری شرق بیرجند قرار دارد.

به گزارش  وحدت درمیان ؛ مدير عامل شرکت گاز خراسان جنوبی گفت : در هشتمين روز از دهه فجر انقلاب اسلامی،طی مراسمی عمليات اجرايی گاز رسانی به شهرهای طبس مسينا و گزيک در شهرستان درميان آغاز شد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا