امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

گزارش خاورستان/ اظهارنظر نماینده مردم بیرجند در مجلس در خصوص “رانت ۶۵۰ میلیون یورویی” تایید شد

گزارش خاورستان/ اظهارنظر نماینده مردم بیرجند در مجلس در خصوص “رانت ۶۵۰ میلیون یورویی” تایید شد

پایگاه خبری تحلیلی خاورستان در خبری نوشت:روز گذشته(یکشنبه ۱۵ تیرماه ۹۳) روزنامه “ابرار اقتصادی” تیتر یک خود را با عنوان ” رانت ۶۵۰ میلیون یورویی تایید شد” اختصاص داد و سخنان حجت‌الاسلام عبادی در نطق پیش از دستور مجلس در تاریخ ۲۰ خرداد ماه سال جاری را تایید کرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خاورستان، حجت‌الاسلام عبادی در نطق میان دستور خود در تاریخ سه شنبه ۲۰ خردادماه سال جاری با انتقاد از شیوع رانت و مفاسد اقتصادی در کشور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی گفت: این وضعیت برای جامعه و نظام اسلامی ما بسیار مهم است که سران سه قوه و متولیان امور مرتکبان را به سرعت مجازات کنند پرونده مربوط به رانت ۸۳ میلیون یوروی و پرونده مربوط به رانت ۶۵۰ میلیون یوروی نیاز به بررسی دقیق دارد. خطر انحصار در بازار کالاهای اساسی به حدی است که نسبت به رانتهای بسیار کوچک هم باید حساس باشد چه برسد به پرونده‌های بزرگ.

بعد از بازگو شدن “رانت ۶۵۰ میلیون یورویی”، ابتدای هفته جاری روزنامه کیهان در خبری از سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی از تایید قطعی وجود رانت ۶۵۰ میلیون یورویی واردات نهاده‌های دامی خبر داده بود و در این خبر به نقل از افضلی‌فرد آمده است: پس از چند جلسه بحث و بررسی و دعوت از مسئولان بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین با استناد به گزارش مکتوب و موفق دیوان محاسبات، اصل ارائه رانت به یکی از شرکت‌ها برای واردات نهاده‌های دامی به تایید نهایی و قطعی رسید.

پیش از این برخی رسانه‌ها و مراکز اجرایی با فرض اینکه ماجرای ۶۵۰ میلیون یورو مشمول مرور زمان شده، اخیرا مدعی شدند اصلا چنین رانتی وجود ندارد. این در حالی است سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با اشاره به بررسی این پرونده با حضور مسئولان بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: وجود این رانت محرز شد و گزارش کمیسیون اقتصاد برای رئیس مجلس شورای اسلامی جهت ارسال به قوه قضائیه و قرائت در صحن علنی ارسال می‌شود.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا