امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

گزارش خبری مراسم معارفه نماینده معزز ولی فقیه در خراسان جنوبی/ مسئولیت، امانتی الهی برای خدمت بی منت به مردم است

گزارش خبری مراسم معارفه نماینده معزز ولی فقیه در خراسان جنوبی/ مسئولیت، امانتی الهی برای خدمت بی منت به مردم است

مراسم معارفه اولین نماینده معزز ولی فقیه در خراسان جنوبی صبح امروز با حضور حجج الاسلام مروی، تقوی، ابراهیمی، رضایی و ائمه جمعه و جماعات، استاندار، فرماندهان نظامی و انتظامی و اقشار مختلف مردم استان در بیرجند برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، حضرت حجت الاسلام و المسلمین تقوی، با بیان اینکه رفتار و گفتار مسئولین در پیشگاه خداوند به طور دقیق مورد محاسبه قرار می گیرد، گفت: مسئولین در قبال کوچکترین رفتار و گفتار خود باید در مقابل خداوند متعال پاسخگو باشند که این امر اهمیت و حساسیت مسئولیت در نظام اسلامی را نشان می دهد.
وی به ویژگی های یک فرد مسئول در نظام اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: یک شخص مسئول در نظامی اسلامی و بر اساس آموزه های دینی نباید ظالم بوده و نسبت به احراز مسئولیت حریص باشد، این در حالیست که این شخص علاوه بر داشتن توانایی انجام مسئولیت های واگذار شده در آن پست باید از روحیات اشرافی گری بدور بوده و برپایی نماز را به عنوان یک اصل مهم مورد توجه قراردهد.
وی به انتصاب نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی اشاره کرد و ادامه داد: نماینده ولی فقیه در واقع حلقه وصل مردم با مرکزیت نظام و ولی فقیه است که می تواند به عنوان یک ظرفیت مهم مورد توجه قرار گیرد.
وی با بیان اینکه مسئولین باید قدر فرصت های در اختیار را بدانند، گفت: مسئولین باید نیات خود را تنها برای ارائه خدمت به مردم صاف کنند و از ورود به جناح بازی ، باندبازی و بازی های سیاسی پرهیز کنند چرا که این امر موجب عقب ماندن از قافله خدمت به مردم خواهد بود.
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور، در بخش دیگری از سخنان خود به ویژگی های اخلاقی آیت ا… عبادی نماینده ولی فقیه دراستان اشاره کرد و ادامه داد: ایشان شخصیتی به معنی واقعی کلمه باتقوا ، دلسوز، ولایتمدار و انقلابی هستند.
حجت الاسلام و المسلمین تقوی ، با بیان اینکه ایشان از خانواده ای اصیل و انقلابی است، گفت: ایشان با تمام وجود در دوران نمایندگی در مجلس شورای اسلامی مدافع واقعی ارزش های اسلامی و انقلابی و گفتمان امام راحل و مقام معظم رهبری بودند و همه ایشان را به عنوان انسانی وارسته و پاک دست و امانتدار می شناختند.
وی وجود آیت ا… سید علیرضا عبادی دراین استان را فرصتی بزرگ و بی بدیل برای استان و منطقه دانست و تصریح کرد: وجود شخصیت هایی همچون ایشان می تواند علاوه بر کمک به رشد و توسعه روزافزون استان زمینه های شکوفایی بیش از پیش فرهنگ این منطقه را نیز فراهم نماید.

وی با بیان اینکه آیت ا… عبادی دارای تمامی شرایط و ویژگی های یک مدیر و مسئول در نظام اسلامی می باشد گفت: امید است از ظرفیت ایشان به عنوان نماینده ولی فقیه در استان بیش از پیش در راستای گره گشایی و توسعه استان استفاده شود.

 

حضرت حجت الاسلام و المسلمین مروی، به پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: آنچه که موجب پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل شد بودجه ، اعتبارات و امکانات خاص و ویژه نبود، بلکه همدلی و کنار گذاشتن منیت ها و دور کردن خودخواهی ها بود که باعث شد توفان انقلاب اسلامی شکل گرفته و همچنان در حال گسترش در دنیا باشد.
وی با بیان اینکه پست های اداری وسیله ای برای امتحان مسئولین است، گفت: کوچکترین حرکتی که در جهت ارائه خدمت به مردم به انجام برسد یا شائبه خودخواهی و یا استفاده های شخصی داشته باشد از سوی خداوند متعال مورد محاسبه و بازخواهی قرار می گیرد.
معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری ، با بیان اینکه مسئولین باید خداوند را حاضر و ناظر بر تمامی اعمال و رفتار خود بدانند، گفت: تا زمانی که نتوانیم از امکانات اداری و مالی گذشت کرده و خودخواهی ها و منیت ها را زیر پا له کنیم نخواهیم توانست در مقابل استکبار جهانی ایستادگی کرده و از حریم اسلام و قرآن کریم دفاع نماییم.

حجت الاسلام و المسلمین مروی ، با بیان اینکه مسئولین باید خود را تنها در قبال خداوند پاسخگو بدانند، گفت: نگاه مسئولین به بیت المال باید نگاهی دقیق ، حساس و همه جانبه باشد چرا که اگر سوء استفاده ای از بیت المال صورت گیرد همه مردم ایران در آن دخیل بوده و باید در قبال آن پاسخگویی سختی را تجربه کرد.

آقای سیدعلی اکبر پرویزی، ضمن تشکر از رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی ، گفت: همه مدیران و مسئولین در بخش های مختلف باید نماینده محترم ولی فقیه در استان را برای رسیدن به اهداف مورد نظر در بخش های مختلف یاری کنند.
وی خراسان جنوبی را دارای مردمی ولایتمدار، انقلابی و همیشه در صحنه برشمرد و خاطر نشان ساخت: با انتصاب نماینده ولی فقیه در استان مردم انتظار ارائه خدمات بهتر و بیشتری از مسئولین خواهند داشت.
وی ضمن اعلام آمادگی استانداری برای هرگونه کمک و مساعدت در این زمینه، گفت: امید است در یک فضای توام با همدلی و برادری با همپوشانی و هم افزایی در راستای حل و فصل موانع و مشکلات مردم استان بتوانیم گام های جدی تری نسبت به گذشته برداریم.

حجت الاسلام علی رضایی امام جمعه بیرجند امروز( ۱۸ مرداد) در شورای اداری استان و مراسم معارفه نخستین نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، اظهار کرد: ولادت امام رضا علیه السلام و سالروز شهادت محمود صارمی و روز خبرنگار را تبریک می گویم.

وی ضمن تبریک انتصاب حجت الاسلام عبادی به نمایندگی ولی فقیه استان خراسان جنوبی از سوی ولی امر مسلمین، افزود: از قدیم مرید ایشان بودیم و از محضر ایشان بهره مند شدیم.

امام جمعه بیرجند با تاکید براینکه خوشحال هستیم این سید بزرگوار نصیب استان شده، گفت: حوزویان و فرهنگیان خراسان جنوبی همه با کمال اخلاص مثل سرباز ولایت به نماینده ولی فقیه کمک می کنیم و تلاش خواهیم کرد آنطور که شایسته است وظیفه خود را انجام دهیم.

حجت الاسلام رضایی با بیان اینکه باید برای حضور مردم در صحنه ظرفیت ها را چند برابر کنیم، ادامه داد: باید همه مردم را با محبت و اخلاق جذب کرده و از توان خود برای همفزایی استفاده کنیم.

به گفته وی مدیریت زمان اصل پذیرفته شده است و ما تا جایی که برای استان مفید باشیم با افتخار به مردم خدمت می کنیم و اگر روزی ببینیم آنطور که باید نمی توانم خدمت کنم هیات علمی خود را منتقل کرده و کار خود را در قم و تهران دنبال خواهیم کرد.

امام جمعه بیرجند بعد اقتصادی و فرهنگی را دغدغه مقام معظم رهبری دانست و تصریح کرد: در عرصه فرهنگ حجاب معنویت مردم بهتر شده اما هنوز هم آسیب های بسیاری وجود دارد که باید برای رفع آن تلاش شود.

حجت الاسلام رضایی خاطرنشان کرد: امیدواریم استان ولایی خراسان جنوبی با همراهی نماینده ولی فقیه اثبات کند از ولی امر مسلمین حضرت آیت الله خامنه ای اطاعت می کند تا زمینه برای حاکمیت انسان کامل امام زمان عج الله آماده شود.

این گزارش حاکیست، در این جلسه که با حضور رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور، معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری و مسئولین استانی برگزار شده بود، طی حکمی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت ا… سید علیرضا عبادی به عنوان اولین نماینده ولی فقیه در استان معرفی شد.

 

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا