امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

گلایه از دولت و وزارت نیرو برای عدم اقدام عملیاتی آبرسانی از دریای عمان/ با لاریجانی و نوبخت جهت افزایش سهم اعتبار آبخیزداری خراسان جنوبی دیدار کردم

گلایه از دولت و وزارت نیرو برای عدم اقدام عملیاتی آبرسانی از دریای عمان/ با لاریجانی و نوبخت جهت افزایش سهم اعتبار آبخیزداری خراسان جنوبی دیدار کردم

نماینده مردم بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت:موضوع آبرسانی از سوی دریای عمان برای سه استان خراسان جنوبی،خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان (شرق کشور) بوده است و با توجه به اینکه این موضوع اعتبار بسیار زیادی نیاز دارد و باید فاینانس شود اما هنوز دولت و وزارت نیرو اقدام عملیاتی برای این کار انجام نداده اند که جای گلایه دارد.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد باقر عبادی نماینده مردم بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خاورستان،درباره طرح آبخیزداری که به مجلس ارئه شده است،اظهار کرد: طرح آبخیزداری که توسط اینجانب نوشته شد و با پیگیری ۴ نماینده استان خراسان جنوبی به مجلس داده شد، ۲۰۰ میلیون دلار اعتبار برای آن در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در ابتدا قرارشد از این اعتبار ۲۰۰ میلیون دلاری حدود ۲۵ میلیارد تومان را برای حوزه آبخیزداری به خراسان جنوبی اختصاص دهند اما پس از مدتی گفتند این اعتبار به ۱۸ میلیارد تومان رسیده و حال شنیده شده است که سهم خراسان جنوبی از اعتبار ۲۰۰ میلیون دلاری به ۱۵ میلیارد تومان رسیده است.

نماینده مردم بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به اینکه شنیده شده سهم خراسان جنوبی از این اعتبار کاهش پیدا کرده است روز گذشته با آقای لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و آقای نوبخت دیدار داشته و صحبت کردم و خواستار افزایش سهم خراسان جنوبی از این اعتبار شدم ؛هرچند که با توجه به شرایط خشکسالی در خراسان جنوبی اعتبار ۲۰ تا ۲۵ میلیارد تومانی نیز برای این استان کم است.

حجت الاسلام عبادی عنوان کرد: علاوه بر دیدار با آقای لاریجانی و نوبخت با مسئولان وزارت جهاد کشاورزی نیز دیدار داشته و خواستار افزایش سهم خراسان جنوبی از این اعتبار بودم که آقای دکتر نوبخت قول داد سهم خراسان جنوبی از این اعتباری که با پیگری نماینده های خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی به حوزه آبخیزداری اختصاص پیدا کرده است افزایش داشته باشد و امیدواریم که قول وی محقق شود.

وی با اشاره به آبرسانی به خراسان جنوبی از سمت دریای عمان،اظهار کرد:موضوع آبرسانی از سوی دریای عمان برای سه استان خراسان جنوبی،خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان (شرق کشور) است و با توجه به اینکه این موضوع اعتبار بسیار زیادی نیاز دارد و باید فاینانس شود اما هنوز دولت و وزارت نیرو اقدام عملیاتی برای این کار انجام نداده اند.

نماینده مردم بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت:برای این موضوع استانداران هر سه استان و نماینده های مجلس پیگیر هستند اما از سوی دولت و وزارت نیرو حرکتی دیده نمی‌شود.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه از وزارت نیرو و دولت گلایه دارم،تاکید کرد: از آقای روحانی رئیس جمهور درخواست دارم شخصا نسبت به موضوع آبرسانی به شرق کشور از سوی دریای عمان ورود پیدا کرده و پیگیری کند.
انتهای خبر/

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا