امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

۷۰درصد کارمطالعاتی انتقال آب از سد دوستی به خراسان جنوبی انجام شده است

۷۰درصد کارمطالعاتی انتقال آب از سد دوستی به خراسان جنوبی انجام شده است

حجت الاسلام والمسلمین محمد باقر عبادی، در مراسم تحلیف اعضای چهارمین دوره شوراهای اسلامی روستایی بخش مرکزی شهرستان بیرجند با اشاره به پروژه انتقال آب به استان، تصریح کرد: ۹۵ درصد روستاهای خراسان جنوبی با کمبود آب مواجه هستند و دولت های قبلی در انتقال آب به خراسان جنوبی کوتاهی کردند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، به نقل از شبستان حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی در این مراسم با بیان اینکه شوراها گاهی نیز دچار آفت هایی می شود، اذعان کرد: یکی از آفت هایی که اعضای شوراها باید به آن توجه بیشتری داشته باشند اختلاف بین آنها است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اگر در دایره معیارها حرکت کنیم اختلاف ایجاد نمی شود، خاطرنشان کرد: تقوا در دین مهمترین اصل کنترل احساسات بوده و اگر روی مدار قرآن و اهل بیت(ع) حرکت کنیم اختلاف به وجود نمی آید.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه عرصه خدمتگزاری اگر از آن در راستای رفع مشکلات مردم استفاده شود بالاترین نعمت خداوند است، گفت: اعضای شوراهای اسلامی باید امین مردم باشند.

در سایه وحدت و همدلی منافع منطقه ایفا می شود
وی با تاکید بر اینکه شوراها نباید تبعیضی بین مردم روستا قائل شوند، ادامه داد: در سایه وحدت و همدلی منافع منطقه ایفا می شود.

وی با اشاره به پروژه انتقال آب به استان، تصریح کرد: ۹۵ درصد روستاهای خراسان جنوبی با کمبود آب مواجه هستند و دولت های قبلی در انتقال آب به خراسان جنوبی کوتاهی کردند.

۷۰ درصد کار مطالعاتی انتقال آب از سد دوستی به خراسان جنوبی انجام شده است
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتقال آب از سد دوستی به استان تصویب شده است، تاکید کرد: در حال حاضر ۷۰ درصد کار مطالعاتی ین پروزه انجام شده است.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه انتقال آب اصلی ترین اولویت خراسان جنوبی است، خاطر نشان کرد: دورترین نقطه به منابع آبی در ایران خراسان جنوبی است و با توجه به اینکه این استان از یک جایگاه استراتژیک برخوردار است رفع این مشکل باید مورد توجه قرار گیرد.

کمبود اعتبار مهمترین مشکل اجرای طرح های بزرگ در استان
وی با تاکید بر اینکه مهمترین مشکل اساسی طرح های بزرگ استان از جمله انتقال آب و راه آهن کمبود اعتبارات است، گفت: اعتباری نزدیک به ۲ هزار میلیارد تومان برای انتقال آب به استان مورد نیاز است.

وی شایعه افکنی را یکی از مشکلات جامعه امروزی برشمرد و گفت: دشمن از این امر سوء استفاده می کند بنابراین نباید به شایعات توجه داشته باشیم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بر حفظ وحدت بین شیعه و سنی تاکید کرد و گفت: باید تمامی افراد جامعه زیر سایه ولایت فقیه و در راستای تحقق اهداف انقلاب گام بردارند.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه باید روستاها از وابستگی شدید به آب نجات یابند، یادآور شد: باید فرهنگ تعاونی و ترویج صنایع دستی در روستاها گسترش یابد تا اقتصاد روستاها وابسته به کشاورزی نباشد.
پایان پیام/

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا