امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

🔷مشکلات استان خراسان جنوبي با وزرای پیشنهادی مطرح شد

🔷مشکلات استان خراسان جنوبي با وزرای پیشنهادی مطرح شد

حجت الاسلام عبادی رئيس مجمع نمايندگان مردم شريف خراسان جنوبي در مجلس در گفتگوی با خبرنگار روزنامه آوا ، با بیان این که چندین جلسه با اکثر وزاری پیشنهادی دولت داشتیم عنوان کرد: تعداد بیشتر اینن افراد وزرای آینده خواهند بود و اکنون  بهترین زمان است که مطالبات و مشکلات کشور و مخصوصا استان و حوزه انتخابیه خود را با آنان درمیان گذاشته شود. شاید هیچ زمانی مانند الان شنونده خوبی نباشند!

 

وی به مطرح کردن خواسته های مردم درباره راه آهن، جاده ها و توسعه ریلی با آخوندی وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی و همچنین گلایه از کم کاری های وزارت راه اشاره کرد و افزود: با وزیر پیشنهادی نیرو نیز درباره انتقال آب، کاووش ابهای ژرف و مشکلات هدر رفت آب در استان صحبت کردیم. به گفته وی ، موضوعات مرتبط با زرشک، زعفران، عناب و انار استان ،ن بود  برنامه برای سلامت محصولات کشاورزی و گلایه بواسطه نبود نظارت کافی نسبت به استفاده از سموم غیر مجاز در کشاورزی از جمله مسائلی بود که با وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی بحث شد.

 

نماینده بیرجند، خوسف و درمیان همچنین از با تشکر از کارهای وزیر بهداشت در استان اضافه کرد: به طور کلی نگاه وزاری پیشنهادی مثبت است و مشکلات استان را قبول دارند ، والبته نمی توانند منکر آن شوند. عمده راهکاره ها را نیز قبول کردند.

به دولت متذکر می شویم که حل مشکل آب و توسعه استان فقط اقتصادی نیست

 

حجت الاسلام عبادی در پاسخ به این که وزیر راه و شهرسازی در مقطعی با انتقال آب از دریای عمان مخالفت کرده بود، تصریح کرد: ما مسئول رفع مشکلات دولت نیستیم و می خواهیم مشکلات مردم حل شود. وی خاطرنشان کرد: البته مصاحبه وزیر راه بیشتر به لزوم توسعه سواحل مکران و اهمیت ان اشاره دارد و اینکه با توجه نزدیک بودن آن مناطق به آب دریا هزینه توسعه ان سواحل کمتر است، در واقع بیشتر جنبه اثباتی برای ان مناطق را دارد نه نفی توسعه مناطق دیگر کشور و اصولا این بحث مربوط به وزارت نیروست.

 

نماینده بیرجند، خوسف و درمیان با تاکید بر این که اگر آب به خراسان جنوبی نرسد و یا همین آبی که داریم نیز درست استفاده نشود، وضع بحرانی خواهد شد، ادامه داد: نگفتیم حتما از دریای عمان آب بیاورید، ما آب لازم داریم، حالا از هر جایی که می خواهند و می توانند بیاورند. کلا به دولت متذکر می شویم که حل مشکل آب و توسعه استان فقط اقتصادی نیست بلکه به نفع امنیت کشور است.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا