امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی: پيگيري مطالبات مردم از دولت تا حصول نتيجه / موافقت سازمان تامين اجتماعي كشور در خصوص احداث درمانگاه در شمال شهر بيرجند

حجت الاسلام عبادی: پيگيري مطالبات مردم از دولت تا حصول نتيجه / موافقت سازمان تامين اجتماعي كشور در خصوص احداث درمانگاه در شمال شهر بيرجند

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی  به نقل از روزنامه امروز خراسان جنوبی حجت الاسلام عبادی از پیگیری مطالبات مردم از دولت تا حصول نتیجه خبر داد

مجوز احداث درمانگاه شمال شهر بیرجند گرفته شد/ موافقت رهبری با برداشت ۵۰۰ میلیون دلار برای طرح های آبخیزداری به دنبال پیگیری حجت الاسلام عبادی و جمعی از نمایندگان/ دولت مطالبات پیمانکاران پروژه دوبانده سازی بیرجند-قاین را پرداخت نماید/ موافقت بنیاد مستضعفان با واگذاری تسهیلات ارزان قیمت برای اشتغال جوانان به دنبال پیگیری نماینده بیرجند

 

حجت الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده مردم فهیم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان استان در گفتگو با خبرنگار روزنامه امروز خراسان جنوبی ضمن قدردانی مجدد از حضور حماسی مردم خراسان جنوبی در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه امسال با بیان اینکه این حضور گسترده، قلب مقام معظم رهبری را شاد و دشمنان (انقلاب اسلامی ایران )را ناامید کرد، گفت: حضور مردم در عرصه های مختلف همواره موجب جلب منافع ملی، اقتدار کشور در سطح جهانی و ناامیدی دشمنان بوده و قدرت دیپلماسی کشورمان در عرصه های بین المللی را افزایش و ظرفیت امنیت ما را نیز بالاتر می برد. وی افزود: کسانی که در این راهپیمایی شرکت کردند، مثلِ جهاد فی سبیل الله بودند.

 

*رقابت های سیاسی نباید به سیاه نمایی منجر شود

  حجت الاسلام و المسلمین عبادی با بیان اینکه استان خراسان جنوبی با وجود داشتن ظرفیت های بسیار، مشکلاتی هم دارد که مسئولین باید با وحدت و همدلی به کمک رسانه ها این مشکلات را پیگیری و رفع نمایند، اظهارداشت: ما هم به عنوان نمایندگان مردم وظیفه داریم این موارد را پیگیری نماییم. البته در عین حال همه ما باید توجه داشته باشیم که سیاه نمایی اوضاع، ارائه آمار و ارقام غیر واقع و دروغ و بیان نقاط ضعف و ندیدن نقاط قوت، در حقیقت ناکارآمد جلوه دادن نظام اسلامی و آب به آسیاب دشمن ریختن است؛ زیرا دشمنان نیز در راستای ضعیف جلوه دادن نظام اسلامی و کاهش اعتماد مردمی به این نظام تلاش می کنند.

وی افزود: البته نقایص و مشکلات باید گفته شود اما در کنار بیان نواقص باید به اقدامات مثبت نیز اشاره کرد؛ تا مردم فکر نکنند کسی به داد آنان نمی‌رسد.

به گفته حجت الاسلام و المسلمین عبادی این درست نیست که همه را فاسد جلوه دهیم و اینطور نشان دهیم که هیچ کار مثبتی در کشور انجام نمی شود؛ البته ما همواره درخواست برخورد قاطع با مفسدان را داریم و این بحق است. اما از سوی دیگر چرا نامی از مسئولانی که سالها در عین پاکی و صداقت خدمت کرده اند، برده نمی شود؟ رقابت های سیاسی نباید به سیاه نمایی منجر شود. اینکه فقط به بیان نقاط ضعف یک دولت بپردازیم و نقاط مثبت را ببینیم و یا عکس آن عمل کنیم هر دو اشتباه است.

 

*جزئیات نشست نمایندگان استان با دبیر شورای عالی امنیت ملی در خصوص بحران آب خراسان جنوبی

  وی در ادامه در پاسخ به سئوالات در خصوص بحث انتقال آب به استان گفت: نمایندگان استان های خراسان جنوبی، خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان که تعدادشان هم در مجلس زیاد است، بحث انتقال آب را به اتفاق و همواره پیگیر هستند و ما معتقدیم که بحران آب در شرق کشور و استان های مرزی این منطقه مهمتر از استان های مرکزی است. زیرا مشکل کمبود آب در استان های مرزی ارتباط مستقیم با مباحث امنیتی دارد و لذا پیگیری های زیادی در این خصوص صورت گرفته و در حال انجام است. وی همچنین گفت: سال گذشته در این خصوص با آقای دکتر شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار کردیم و پیگیری‌های زیادی در سطح معاون اول رئیس جمهور و وزارت نیرو انجام داده‌ایم. البته دولت عنوان می کند که هزینه انتقال آب بسیار سنگین است و آنها چنین اعتباری در اختیار ندارند و باید پیگیر جذب سرمایه گذار شوند و یا از طریق فاینانس اقدام نمایند. در این راستا نیز وزارت نیرو اعلام کرده که ۳۰ درصد آب انتقالی را به صورت تضمینی خریداری می کند و خرید بخش دیگری از این آب نیز باید تضمین شود تا بخش خصوصی برای سرمایه گذاری تشویق گردد. البته بنا برگزارش‌ها بخش‌های معدنی و صنعتی خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان نیز به این آب نیاز دارند؛ اما به هر حال این مسئله‌ی مهم و اولویت‌داریست و دولت باید اقدام و توجه به این موضوع داشته باشد. به هر حال با جدیت پیگیر این موضوع هستیم و البته در سطح استان و وزارت نیز پیشرفت های نرم افزاری برای جذب سرمایه گذار و استفاده از فاینانس را نیز شاهد هستیم، اما به لحاظ سخت افزاری و عملیاتی هنوز اقدامی صورت نگرفته و این پروژه دولت است.

 


*اجرای طرح های آبخیزداری در شرایط فعلی اولویت مسئولان باشد

رئیس مجمع نمایندگان استان تصریح کرد: بحث انتقال آب توسط دولت مطرح شده و ما هم به عنوان نمایندگان و خادمان مردم وظیفه پیگیری مطالبه مردم را داریم و رسانه ها هم باید فشار بیاورند تا این بحث به فراموشی سپرده نشود. ضمن اینکه مردم ما نیز باید در حفظ منابع آبی موجود و صرفه جویی در مصرف آب که موضوع بسیار مهمی است تلاش مضاعف داشته باشند. موضوع دیگر این است که همین آبی که وجود دارد را ما بتوانیم درست مصرف کنیم و یکی از این آبها باران است، باران می‌آید و به صورت سیلاب به کویر می‌رود و هدر می‌رود و یکی از این ضرورت‌ها اجرای طرح های آبخیزداری است. متخصصین امر که بنده با آنها مشورت گرفته‌ام اعلام کرده اند که چند برابر کمبود آب زیر زمینی ما با روان آبها از بین می‌رود، انتظار است اجرای طرح های آبخیزداری در دستور کار ویژه در استان قرار بگیرد.

 

*دیدار با لاریجانی در خصوص شرایط بحرانی وضعیت آب استان

 حدود شش‌ماه قبل با آقای دکتر لاریجانی ریاست مجلس شورای اسلامی در مورد روان آبها بحث و گفتگوی داشتم و گفتم که این منطقه دچار کم آبی است و آبرسانی به روستاها ضروری است و امروز واقعا ما شرمنده مردم هستیم؛ وقتی به این روستاها می‌رویم شاهدیم مردم آب خوردن به عنوان حداقل نیاز را ندارند در حالی که آب نیاز هر موجود زنده است. در این دیدار اجرای طرح‌های آبخیزداری و کنترل سیلاب‌ها مورد بحث قرار گرفت.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی در خصوص جزئیات دیدار خود با رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ایشان گفتند موارد را به صورت طرح ارائه دهید تا مجوز برداشت از صندوق توسعه را برای رفع مشکلات کم آبی از رهبر معظم انقلاب اسلامی دریافت نمایم. بنده بعد از این دیدار پیگیر شدم و با استفاده از نظر کارشناسان و مسئولین و دستگاه های مرتبط، ۲ طرح را تهیه و چند ماه قبل آن را به رئیس مجلس شورای اسلامی ارائه دادم که با پیگیری ایشان از طریق مقام معظم رهبری، مجوز برداشت حدود ۵۰۰ میلیون دلار برای کل کشور در بودجه سال آینده صادر شد و استان هم از این محل سهم قابل توجهی خواهد داشت و البته مصرف درست این منابع نیز خیلی اهمیت دارد.( ذکر این مسئله ضروریست که آبخیزداری برای کشور خیلی مهم است و کم از انتقال آب ندارد. )

 

*وزیر کار به دعوت حجت الاسلام عبادی به بیرجند سفر کرد

                                                                         

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به سفر اخیر وزیر ارتباطات به استان خراسان جنوبی نیز اشاره کرد و گفت: وزیر ارتباطات در سفر به استان وعده رونق و تکمیل زیرساخت های ارتباطی در روستاها و رفع مشکلات پوشش اینترنتی و مخابراتی در نقاط مختلف استان را داد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز به وعده خود به اینجانب برای سفر به استان پس از یک ماه عمل کرد و از وی تشکر می کنم که به هر ۴ حوزه انتخابیه در استان سفر نمود و سفر ایشان نیز نتایج خوبی داشت. ذکر این مطلب خوب است که مردم نیز این مسائل را بدانند که وزیر تعاون با آن که از بیماری رنج می برد، اما مصرانه و با جدیت پیگیر رفع مشکلات آنان در سفر به استان بود.

 

*فعال شدن درمانگاه شمال شهر بیرجند با پیگیری نماینده مردم بیرجند

 وی در ادامه به مطالبه مردم در خصوص احداث درمانگاه در شمال‌شهر بیرجند اشاره کرد و افزود: بحث درمانگاه برای شمال شهر بیرجند را خیلی پیگیری کردم تا مشکل کمبود امکانات درمانی ساکنین محروم و کم در آمد این نقطه از مرکز شهر استان رفع شود که خوشبختانه در گام نخست با اقدام آقای دکتر قائمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، خدمات درمانی از صبح تا ۱۱ شب در محل درمانگاه واقع در جنب مسجد الحسین(ع) منطقه جوادیه بیرجند با حضور پزشک متخصص به ساکنین شمال شهر ارائه می شود. در دیدارها و پیگیری‌های دیگری که با آقای دکتر ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و آقای دکتر نوربخش رئیس سازمان تأمین اجتماعی کشور هم برای اخذ مجوز ساخت درمانگاه تامین اجتماعی در شمال شهر بیرجند در همین خصوص صحبت کردم که پیگیری های خوبی در دست انجام است.

 

*احداث مرکز اقامتی برای همراهان بیمار آغاز شده است/ارائه تسهیلات ارزان قیمت خرید خودرو برای مددجویان

 علاوه بر اینها عملیات اجرایی احداث مرکز اقامتی و رفاهی برای همراهان بیماران در جنب بیمارستان حضرت ابالفضل (ع) بیرجند هم آغاز شده است. در جریان سفر وزیر تعاون نیز از تعداد ۱۲۰ باب واحد مسکونی برای معلولین بهره برداری شد و همچنین تسهیلات ارزان قیمتی نیز به منظور خرید خودروها به جامعه هدف ارائه شد و این بستر اعتباری نیز برای سایر متقاضیان برقرار گردید.

 

*انتقاد حجت الاسلام عبادی از سخت گیری های اداری در بیرجند

 وی پاسخ به سئوالی در خصوص سخت‌گیری و بروکراسی اداری در خراسان جنوبی، گفت: بعضا مدیران و بدنه کارمندی در استان، نگاه سخت گیرانه ای به اجرای قوانین دارند. البته هیچکس ادعای انجام اقدامی برخلاق قانون را ندارد اما می توان و باید قانون را به نفع مردم تفسیر و اجرا کرد. در حال حاضر حتی مدیران غیربومی استان هم تایید می کنند که در برخی موارد در استان بسیار محتاطانه عمل می شود. باید گفت نگاه مدیران به قانون نگاه به نفع دولت است و در حالی که قانون برای خدمت به مردم است و نباید متفاوت باشد. من معتقدم که رسانه ها بایستی روی این موضوع خیلی کار کنند تا این کار اصلاح شود.

 

*دو بانده سازی محور بیرجند به قاین تا پایان سال ۹۷

 حجت الاسلام و المسلمین عبادی به پیگیری‌های صورت گرفته در خصوص پروژه دو بانده سازی محور بیرجند به قاین اشاره کرد و اظهارداشت: طی این چند سال اخیر پیگیری‌های زیادی در این زمینه صورت گرفته است و اخیرا نیز معاون وزیر راه و شهرسازی از این پروژه بازدید داشته و اعلام کرده تا پایان سال ۹۷ عملیات آن به اتمام برسد. در حال حاضر پیشرفت کار در این محور خوب بوده است.

وی افزود: پیمانکاران فعال در این محور از دولت طلب دارند و گاه دوشفیت مشغول به کار هستند و دولت هم باید پیگیر پرداخت مطالبات آنها باشد تا پروژه باند دوم در این محور ترانزیتی و مهم و البته حادثه خیز هر چه سریعتر تکمیل شود. البته پیگیر تکمیل باندهای دوم در سایر محورها و از جمله بیرجند- نهبندان هم هستیم.

 

*رفع مانع بزرگ فاینانس برای اجرای پروژه راه آهن شرق کشور

 

رئیس مجمع نمایندگان مردم شریف خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی قطعه ای از پروژه راه آهن شرق در خراسان رضوی، آینده پروژه راه آهن استان را روشن ارزیابی کرد و گفت: با پیگیری هایی که در سطح مجلس شورای اسلامی صورت گرفت مقرر شد ۱۵ درصد سهم دولت در فایناس پروژه راه آهن از محل صندوق توسعه برداشت شود و این مصوبه مهم و اقدام راهگشایی بود که با پیگیری‌های صورت گرفته اینجانب و نمایندگان در مجلس انجام شد. قبلا دولت توان پرداخت این سهم ۱۵ درصدی فاینانس را نداشت و این مانع بزرگی از سر راه سرمایه گذار این پروژه بر می دارد و امیدواریم عملیات این پروژه نیز هر چه سریعتر با ورود سرمایه گذاران بیشتر بخش خصوصی و استفاده از فاینانس سرعت بگیرد. فعلا چشم انداز راه آهن از چشم انداز انتقال آب خیلی بهتر است.

آنچه که مطرح است برای راه آهن هم کارهای خوبی در حال انجام است و سرمایه گذاران خوبی نیز پیدا شده اند و بخشی از آن پروژه به مزایده رفته و کلنگ زنی شده است. راه آهن زیر ساخت مهمی برای استان خراسان جنوبی است و معدن و صنعت ما را هم می‌تواند فعال کند.

به گفته وی با پیگیری نمایندگان استان در مجلس اعتبارات عمرانی و تملک دارایی خراسان جنوبی در بودجه ۶۵ میلیارد تومان افزایش یافته است.

 

افزایش ۳۵۰ میلیاردی بودجه ۹۶ خراسان جنوبی با موافقت نمایندگان کم سابقه بود/ ۶۵ میلیارد تومان به اعتبارات عمرانی استان در بودجه ۹۷ با پیگیری نمایندگان استان افزوده شد

 

وی با بیان اینکه مقایسه بودجه استان با استان های پر جمعیت و یا دارای شاخصه های متفاوت درست نیست، گفت: نباید بودجه ورودی به مجلس در امسال را با خروجی آن از مجلس در سال گذشته مقایسه شود. ضمن اینکه امسال دولت بودجه همه استانها کاهش داده که کاهش اعتبارات(بودجه) استان خراسان جنوبی از متوسط کشوری کمتر بوده است. ضمن اینکه امسال کمترین سرانه را در بودجه، استان اصفهان داشته است و همه استان ها در بحث اعتبارات مدعی هستند، زیرا بنابر اظهارات دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه دلیل این کاهش اعتبارات، تلاش دولت برای بستن واقعی‌تر بودجه با هدف تخصیص حداکثری عنوان شده است. با این حال به عنوان نمایندگان مردم نمی توانیم و نباید تسلیم شویم زیرا منافع مردم را باید پیگیری کنیم. البته افزایش حدود ۳۵۰ میلیارد تومان بودجه سال ۹۶ استان خراسان جنوبی توسط نمایندگان مردم استان اقدام کم سابقه ای بود.

نماینده مردم فهیم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در خصوص بیمارستان خوسف هم گفت: مرحله اول پروژه به پایان رسیده و برای اجرای مرحله دوم، پیمانکار از طریق مناقصه مشخص و عملیات اجرایی آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه از مسئولین بنیاد برکت و رئیس ستاد فرامین حضرت امام (ره) برای سفر به استان دعوت کرده ایم که امیدواریم این سفر محقق شود، اظهار کرد: در سفر آقای سعیدی کیا رئیس سازمان بنیاد مستضعفان کشور نیز بخش زیادی از اراضی موسوی به متقاضیان واجد شرایط تحویل شد که اقدام خوبی بود. همچنین پیرو پیگیری های قبلی، عملیات اجرایی یک مجتمع ورزشی با استانداردهای آسیایی در زمینی مرغوب متعلق در خیابان آوینی بیرجند به بنیاد مستضعفان به عنوان هدیه این بنیاد به مردم بیرجند عملیات اجرایی آن تا پایان سال جاری به اتمام می‌رسد. که بعد از احداث این مجتمع ورزشی آن را در اختیار ورزش و جوانان و یا آموزش و پرورش استان قرار خواهند داد.

همچنین در جریان این سفر؛ علاوه بر اینها مقرر شد تسهیلات ارزان قیمت از سوی بنیاد مستضعفان و بانک سینا با هدف ایجاد اشتغال با کارمزد ۸ درصد در استان پرداخت شود که فرصت بسیار خوبی است. البته خبر خوبی هم در این خصوص داریم که کسب رتبه اول توسط استان در جذب تسهیلات اشتغال بنیاد مستضعفان است که جای تقدیر از مسئولین ذیربط در استان دارد.

 

 *فرمانداران زیرساخت های نصب آنتن های دیجیتال اختصاص داده شده صدا و سیما را فراهم کنند

رئیس مجمع نمایندگان استان همچنین گفت: در سفر سال قبل معاون صداوسیما به استان درخواست افزایش سطح پوشش دیجیتال را مطرح کردیم  که ۶۰ آنتن را صدا وسیما  برای استان فرستاد و برخی از آنها نصب شد و بنا به گفته مسئولین ۱۰۰ آنتن هم بعد به استان داده شد و باید فرمانداران با کمک مردم نسبت به تأمین اتاقک و زیر ساخت‌های آن در نقاطی که مشکل آنتن دهی دیجیتال دارند، اقدام نمایند تا با نصب این آنتن‌ها مشکل پوشش دیجیتال در سطح استان مرتفع گردد.

 

*افزایش ۲ برابری پروازهای فرودگاه بیرجند در مقایسه با سه سال قبل

 حجت الاسلام و المسلمین عبادی به افزایش حدود ۲ برابری پروازهای استان نسبت به سه سال قبل اشاره کرد، تصریح نمود: اخیرا موضوع کنسلی برخی پروازهای بیرجند به اینجانب گزارش شد که به سرعت بررسی کردیم که اعلام شد به خاطر انجام چک فنی سالیانه هواپیما، برخی پروازها در سطح کشور لغو می شود و شایعاتی مبنی بر اینکه پروازهای استان به خاطر اختصاص هواپیما به سایر استان ها لغو می گردد، صحت ندارد. در همین راستا نیز با توجه به مطالبات مردم پرواز بیرجند به کیش را پیگیری کردم و در برنامه قرار گرفته بود اما به دلیل استقبال نشدن حذف گردید که اگر مسافر می‌داشت؛ یقینا میتوانست ادامه پیدا کند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا