امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

(۲)در نشست خبری مطرح شد: دولت به داد صنایع برسد/ انتظار داریم در بودجه ۹۵ اعتبارات مناسبی برای پروژه های نیمه تمام و راه آهن گذاشته شود

(۲)در نشست خبری مطرح شد: دولت به داد صنایع برسد/ انتظار داریم در بودجه ۹۵ اعتبارات مناسبی برای پروژه های نیمه تمام و راه آهن گذاشته شود

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در نشست رسانه ای در بیرجند بابیان اینکه دولت باید در بحث رکود اقدامات لازم را انجام دهد، گفت: دولت در سال‌های گذشته بیشتر تمرکز خود را درگیر تورم کرده است و توجه ای به بحث رکود نداشته است.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی عصر امروز در نشست خبری، اظهار داشت: با تعامل رسانه‌ها بهتر می‌شود مسائل و مشکلات مردم را پیگیری کرد و رسانه‌ها بازوان توانمندی برای ما بودند.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه دولت باید به داد صنایع برسد، تصریح کرد: اقداماتی که تاکنون در زمینه صنایع انجام شده، کافی نبوده زیرا صنعتی که تعطیل می‌شود، چندین سال زمان می‌برد تا دوباره سرپا شود و ناامنی شغلی ایجاد می‌شود و اگر کارخانه‌ها برشکست شوند، آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی زیادی را به وجود می آورند.

وی با اشاره به رکود اقتصادی در کشور، گفت: رکود اگر درست مدیریت نشود به بحران تبدیل می‌شود.

عضو کمیسون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خودروسازان کیفیتی ارائه نکردند، ادامه داد: وام خودرو برای خروج از رکود کفایت نمی‌کند.

وی بابیان اینکه در کشور قیمت خودروها بالا و کیفیت پایین است، افزود: خودروسازان به کشور فرانسه پناه می‌برند.

وی با اشاره وعیت خودروسازی در کشور گفت: خودروسازان کیفیتی ارائه نکردند و خریداران رنجیده خاطر هستند چراکه قیمتها بالا و کیفیت پائین است.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی ضمن بیان این نکته که مشکل خودروسازی تنها با ارائه تسهیلات حل نمی شود بیان داشت: چرا اینقدر صنعت خودروسازی علاقه به کشور فرانسه دارند؟!

حجت الاسلام عبادی افزود: فرانسوی ها در مذاکرات هم خوب رفتار نکردند و نباید به راحتی به آنها اعتماد کنیم و باید انها را ادب کنیم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: بزرگ‌ترین مشکل در کشور به‌خصوص در بین مردم خراسان جنوبی اشتغال است و اگر کالای ایرانی خریده شود می‌تواند مزایایی نیز داشته باشد.

 

انتظار داریم در بودجه ۹۵ اعتبارات مناسبی برای پروژه های نیمه تمام و راه آهن گذاشته شود

 

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پروژه راه آهن گفت: در سفر معاون اول رئیس جمهور درخواست کردیم که ردیف اجرایی این پروژه تعیین شود، که در این راستا با توجه به پیگیری‌های زیاد ما وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که مهندسان کشور هند تمایل دارند که بیایند و در زمینه راه آهن اقداماتی انجام دهند.

 

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه انتظار داریم در بودجه سال آینده برای راه آهن خراسان جنوبی اعتبار خوبی بسته شود، افزود: در راستای دو بانده شدن راه‌های خراسان جنوبی به خوبی عمل نشده است و ما هنوز راضی نیستیم و امیدارویم هرچه زودتر شاهد تکمیل دوبانده شدن جاده‌های استان باشیم زیرا راه‌ها از اهمیت زیادی برخوردار بوده و با جان مردم سر و کار دارد.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سئوالی در خصوص علت تغییر موسسه عسکریه به بانک صادرات در خصوص پرداخت مطالبات سپرده گذاران میزان چه بوده است؟  گفت: بانک مرکزی به دلیل عدم نظارت بر موسسه میزان سبب شد تا مشکلاتی برای سپرده گذاران ایجاد و به مردم ظلم شده است.

 

وی افزود: در ابتدا بنا بود بانک صادرات پرداخت مطالبات سپرده‌گذاران موسسه(تعاونی) مالی و اعتباری میزان را انجام دهد و این مورد را در مصاحبه‌های قبلی اشاره شد که شورای پول و اعتبار نیز بر پرداخت مطالبات مردم توسط بانک صادرات تأکید کرده است.

وی ادامه داد: در این مدت، مؤسسه مالی و اعتباری عسکریه داوطلب شد و اعلام آمادگی کرد تا مدیریت امور و پرداخت مطالبات مردم از موسسه(تعاونی) میزان را برعهده بگیرد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان‌ اینکه بانک مرکزی اولویت را به مؤسسه عسکریه داده بود، اظهار کرد: در تماسی که جمعی از نمایندگان مجلس با رئیس کل بانک مرکزی داشتیم، وی اعلام کرد کار تمام شده است و مؤسسه مالی و اعتباری عسکریه مطالبات سپرده‌گذاران مؤسسه میزان را پرداخت می‌کند.

آنچه مهم است، رسیدن مردم به مطالباتشان است

حجت الاسلام عبادی خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد بانک مرکزی و مؤسسه عسکریه در آخرین لحظات به تفاهم کامل در این زمینه نرسیده‌اند.

وی یادآور شد: در گذشته نیز اعلام کرده بودم که موضوع بانک صادرات به عنوان بانک عامل برای مدیریت و پرداخت مطالبات سپرده گذاران میزان به قوت خود باقی‌است، اما آنچه که برای ما مهم بوده، رسیدنِ مردم به پولشان است.

استیضاح وزیر اقتصاد تا رضایت کامل مردم از وضعیت پیگیری مطالباتشان از موسسه میزان پس نخواهیم گرفت

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان‌ اینکه تاکنون جلسات و پیگیری‌های زیادی در خصوص مؤسسه میزان داشته‌ایم، گفت: این جلسات با رئیس مجلس شورای اسلامی، نطق‌ها و تذکر در صحن علنی مجلس، جلسه با نماینده مردم شریف خراسان‌جنوبی در مجلس خبرگان رهبری و دادستان کل کشور، تأکید در دیدار با معاون اول رئیس جمهور در سفری که به خراسان‌جنوبی داشت، جلسات با وزیر کشور، وزیر اقتصاد و رئیس بانک مرکزی بوده است.

حجت الاسلام عبادی تصریح کرد: استیضاح وزیر اقتصاد را در این خصوص امضا کردیم و آن را تا زمانی که تمام مطالبات به مردم پرداخت شود، پس نخواهیم گرفت.

گفتنی است، پیش از این نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در مهرماه امسال در گفتگو با خبرگزاری تسنیم اعلام کذد: با پیگیری‌های انجام شده مقرر شد ظرف دو ماه آینده بانک جدیدی تأسیس وبا همکاری بانک صادرات و بانک مرکزی سپرده‌های مردم داده می‌شود.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه مهم ترین مرحله در حل مشکل موسسه میزان و پرداخت سپرده‌ها به مردم است، افزود: در حال حاضر از نظر قانونی مشکل آنها برطرف شده است و بانک صادرات مصوبه شورای پول و اعتبار را پذیرفته است و بنا شد تا ۲ ماه دیگر بانک صادرات در راستای پرداخت سپرده مردم اقدام کند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا