امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

به گزارش دفتر روابط عمومی نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی در دیدار با رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان خراسان جنوبی اظهار داشت: متاسفانه به دانشگاه فرهنگیان بهایی داده نشده و در برخی مدارس با کمبود معلم مواجه هستیم و در چند سال گذشته پذیرش دانشگاه فرهنگیان کاهش یافته است.

وی افزود: معلمی یک شغل سطح پایینی به حساب نمی‌آید و تاثیرگذاری آن نیز با هیچ شغلی قابل مقایسه نیست و نخواهد بود بنابراین در این زمینه به دولت گلایه‌هایی داشته‌ایم که چرا به این دانشگاه بهایی داده نمی‌شود.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: در کمیسیون آموزش مکرراً عنوان کردیم که در آینده با کمبود معلم مواجه خواهیم شد اما توجهی صورت نگرفت و امروز این موضوع را به عینه درک می‌کنیم.

عبادی بیان کرد: دانشگاه فرهنگیان باید برای معلولین معلم تربیت کند و معلم بودن تخصصی است که تماماً باید توسط دانشگاه فرهنگیان از ابتدا تا انتها انجام شود.

وی اظهار داشت: متأسفانه آن طور که باید دولتها به آموزش و پرورش بها نداده‌اند و اگر بخواهیم کشور را درست کنیم تا افرادی اختلاس‌گر و دروغگو پیدا نشوند ابتدا باید به آموزش و پرورش توجه ویژه‌ای شود و در بسیاری از کشور ابتدا بر روی فرهنگ کار می‌کنند و در کنار آن دیگر موارد را آموزش می‌دهند.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: قبل از اینکه بودجه توسط دولت به مجلس ارائه شود مدیران کل باید به وزارتخانه‌های خود مراجعه و مشکلات را مطرح کنند تا بودجه بیشتری را جذب کنند و در این راستا هر زمان که به گره‌ای برخوردند نمایندگان را مطلع سازند تا پیگیری‌های لازم صورت گیرد.

وی عنوان کرد: مطمئناً بدون پیگیری و مطالبه اقدامی انجام نخواهد شد چون نطفه بودجه در دولت بسته می‌شود و می‌طلبد تا مدیران در این رابطه همت ویژه‌ای برای جذب اعتبار انجام دهند و نسبت به وضعیت معلمین حق التدریس نیز دولت موظف است که بودجه آنها را در سال آینده ببیند و مجلس نیز پیگیری‌های لازم را انجام خواهد داد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا