امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

(۳) نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی: هنوز هیاتی برای نظارت بر اجرای برجام تشکیل نشده است/ ساختارشکنی؛ ممنوع

(۳) نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی: هنوز هیاتی برای نظارت بر اجرای برجام تشکیل نشده است/ ساختارشکنی؛ ممنوع

حجت الاسلام عبادی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه باید از همه جناح‌ها در دانشگاه حضور پیدا کنند؛ اما ساختار شکنی نکنند، گفت: هرفردی باید به بیان فعالیت‌ها و برنامه‌های خود بپردازد و از تفرقه و نقد غیرمنصفانه دیگران پرهیز کند.

 

به گزارش روابط عمومی  دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری دانشجو، حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی، نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به این‌که بحث نفوذ، بحث دلسوزانه‌ای است که بارها مقام معظم رهبری بیان کردند، گفت: ما باید به هرکسی که نسبت به نفوذ در چارچوب بیانات مقام معظم رهبری هوشیار بوده، به او به عنوان فرد دلسوز کشور نگاه کنیم.

 

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: چنانچه در خصوص بحث نفوذ هشدار داده می شود نباید نگران شویم بلکه باید عمل کنیم و راه‌های نفوذ فرهنگی، سیاسی و اقتصادی دشمن را ببندیم چنانچه این نفوذ در کشور ما تا الان قوت قابل توجهی می‌داشت و می‌توانستند کودتایی همچون ۲۸ مرداد ایجاد کنند بدانید آمریکایی‌ها در این زمینه کوتاهی نمی‎‌کردند.
حجت الاسلام عبادی در خصوص برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاه‌ها گفت: چنانچه کرسی‌های آزاد اندیشی قواعدش رعایت شود جایی نگرانی هم نیست و می‌تواند عمیق هم باشد.

 

 در کرسی‌های آزاداندیشی هیچ اهانتی نباید صورت گیرد 
وی با اشاره به این‌که مقام معظم رهبری در خصوص برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی تاکید کردند، گفت: خود مسئولان وزارت علوم باید بستر لازم را در این زمینه فراهم کنند و براساس قواعد موجود، در کرسی‌های آزاداندیشی هیچ اهانتی نباید صورت گیرد هرچند نقد آزاد است؛ اما قواعد خاصی دارد.
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی افزود: چنانچه قواعد کرسی‌های آزاداندیشی خارج از بازی های سیاسی، رعایت شود؛ نگرانی هم وجود نخواهد داشت.

 

تأکیدات مقام معظم رهبری در مسأله برجام، سختگیری نیست
حجت الاسلام عبادی در مورد نامه مقام معظم رهبری به رئیس جمهور در رابطه با رعایت خط قرمزها در برجام توضیح داد: آنچه مقام معظم رهبری بیان می‌کنند در واقع آینده را می‌بینند؛ سخنانشان سختگیری نسبت به خودی‌ها نیست؛ بلکه ما از غربی‌ها خاطرات ناخوشی داریم که نسبت به آن‌ها بدگمان هستیم.
وی ادامه داد: کشوری که علیه ما کودتاها، جنگ، تحریم اقتصادی و ده‌ها توطئه داخلی و خارجی کرده، طبیعاً نسبت به چنین کشوری بدگمان هستیم غربی‌ها حتی با کره شمالی پیمان بستند؛ اما بعد از مدتی آن را نقض کردند.
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که نگرانی مقام معظم رهبری درست است؛ چراکه ممکن است که ما به تعهداتمان عمل کنیم؛ اما آن ها به تعهدات خود عمل نکنند؛ گفت: بسیار باید دقت خود را بالا ببریم و بیش از هر فردی دیگری از دولت انتظار می‌رود در جهت اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری عامل و جلودار باشد.
حجت الاسلام عبادی یادآور شد: در حال حاضر هیاتی برای نظارت بر اجرای برجام تشکیل نشده است.
وی با بیان این‌که مقام معظم رهبری تاکید فراوانی بر عدم برگزاری اردوهای مختلط دارند، گفت: حتی خانواده‌های این دانشجویان راضی نیستند که فرزندانشان در این اردوها شرکت کنند ما باید فضای فضایل انسانی را در جامعه و دانشگاه‌ها نهادینه کنیم.

 

نباید در سخنرانی های سیاسی در دانشگاه ها ساختار شکنی صورت بگیرد
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سئوالی در مورد عدم عذرخواهی مسئولان جهاد دانشگاهی در خصوص فیستیوال کویرنوردی اخیر یادآور شد: هر فردی باید بر اساس اختیارات خود پاسخگو باشد.
حجت الاسلام عبادی در خصوص سخنرانی اخیر برخی از افراطیون در دانشگاه‌ها و جنجال‌هایی که در پی آن ایجاد شد،گفت: اصل حضور افراد با سلیقه های مختلف سیاسی در دانشگاه اصل بدی نیست؛ چراکه موجب نشاط سیاسی می‌شود؛ اما نباید در سخنان اصل نظام و ساختارهای سیای کشور را زیر سئوال ببریم؛ چراکه موجب نگرانی مردم و دانشجویان از فضای سیاسی می‌شود.

 

وی در پایان با بیان اینکه باید از همه جناح‌ها در دانشگاه حضور پیدا کنند؛ اما ساختار شکنی نکنند، گفت: هرفردی باید به بیان فعالیت‌ها و برنامه های خود بپردازد و از تفرقه و نقد غیرمنصفانه دیگران پرهیز کند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا