امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

(۴)حجت الاسلام عبادی: بنیاد مستضفان اقدامات قابل توجهی در خراسان جنوبی انجام داده است/ بنیاد برکت و تأمین اجتماعی ظرفیت های خوبی برای سرمایه گذاری در استان دارند

(۴)حجت الاسلام عبادی: بنیاد مستضفان اقدامات قابل توجهی در خراسان جنوبی انجام داده است/  بنیاد برکت و تأمین اجتماعی ظرفیت های خوبی برای سرمایه گذاری در استان دارند

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در نشست با اصحاب رسانه با اشاره به اهمیت سرمایه گذاری در خراسان جنوبی، گفت: بنیاد برکت، مستضعفان و سازمان تأمین اجتماعی اعتبارات و ظرفیت های خوبی برای سرمایه گذاری در استان دارند.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی در رابطه با طرح رتبه بندی معلمان اظهار داشت: طرح رتبه بندی معلمان مصوبه مجلس نیست، اما اصل آن در کمیسیون مطرح شده و ما خواستیم که دولت به صورت لایحه ارائه دهد، اما چون نیاز به اعتبار زیادی داشت.

 

آنچه در طرح رتبه بندی دنبال آن بودیم با طرح فعلی تفاوت زیادی دارد

وی یادآور شد: دولت باید بودجه آن را مشخص کند که در این راستا دولت طرحی با عنوان رتبه بندی معلمان اجرا می‌کند اما آن طرحی که مد نظر ما است، نیست.

 

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی از اقدامات خود در دوره سه ساله گفت: در دوره نمایندگی ما بد شانس ترین زمان بود زیرا از یک طرف شدت خشکسالی و از سویی دیگر قیمت نفت کاهش ومشکلات صنایع بیشتر بود.

 

حجت الاسلام عبادی افزود: با وجود کمی اعتبارات ما تلاش کردیم تا نهایت مشکلات مردم را بازگو و به دنبال راه حل آن باشیم  که در این راستا تاکنون تنها برای کارخانه سیمان باقران بیش از ۱۰ ها میلیارد تومان وام گرفتیم، تأسیس دفتر وزارت امور خارجه در بیرجند، منطقه ویژه اقتصادی بیرجند، سرمایه گذاری سرمایه داران چینی در پروژه شمش شهرستان خوسف، پیگیری بحران کارخانه قند قهستان، دریافت ردیف اجرایی برای راه آهن، پیگیری مشکلات سپرده گذاران موسسه میزان، تنها بخشی از اقدامات است.

 

وی افزود: سعی کرد‌ه‌ام در زمینه وظایف کوتاهی صورت نگیرد و همواره پیگیری مطالبات و درخواست های مردم بوده‌ام.

 

تشریح دستاوردهای سفر رئیس بنیاد مستضعفان کشور

وی با اشاره به برخی از دستاوردهای سفر اخیر ریاست سازمان بنیاد مستضعفان تصریح کرد: مشخص شدن تکلیف اراضی موسوی بیرجند، کلنگ احداث مجتمع ورزشی در بیرجند(که قراراست حدود سه میلیارد تومان در آن سرمایه گذاری شود)، قول مساعد برای اجرای دفتر امام جمعه و دارالقرآن اهل سنت در اسدیه، واگذاری ۳ هزار و ۵۰۰ متر زمین در اسدیه، واگذاری سهم چاه آب در رحیم آباد بیرجند(با تخفیف ۲۰۰ میلیون تومانی)، واگذاری قسمتی از زمین‌های روستای گیو(یک هکتار) برای احداث ساختمان دهیاری، پارک و … با توجه به اینکه تمامی زمین‌های این روستا از آن بنیاد متسضعفان است از اهم این اقدامات است.

 

لزوم توجه به ظرفیت های بنیاد برکت و سازمان تأمین اجتماعی

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: بنیاد برکت در خراسان جنوبی تاکنون جلسات زیادی گذاشته است و برای سرمایه گذاری در استان اعلام آمادگی کرده و تاکنون ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در خراسان جنوبی داشته است.

 

وی افزود: قرار است این حجم سرمایه گذاری به ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کند.

 

حجت الاسلام عبادی در بخش دیگری با تقدیر و تشکر از دکتر نوربخ ریاست سازمان تأمین اجتماعی کشور، اظهارداشت: پروژه احداث بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) بیرجند با سرعت خوبی به اتمام رسید و هیچ‌گاه مشکل اعتباری پیدا نکرد.

وی ادامه داد: از این سازمان درخواست کردیم که در بخش‌های دیگر نیز سرمایه گذاری نماید تا زمینه اشتغال خوبی در استان ایجاد شود.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا