60 میلیارد تومان اعتبار برای آبخیزداری برای خراسان جنوبی در بودجه مصوب شده است

به گزارش روابط عمومی دفترنماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی؛ حجت الاسلام عبادی در جمع مردم روستاهای جاجنگ، دادران و ربیع آباد از توابع بخش مرکزی شهرستان درمیان با اشاره به اینکه نهضت آبخیزداری در استان راه افتاده است اظهار کرد:  یکی از کار های خوبی که این مدت انجام شده این است که آبخیزداری به صورت مطالبات عمومی شکل گرفته است.

 

حجت الاسلام سیدمحمدباقر عبادی ادامه داد: امروزه کمتر روستایی هست که مردم درخواست نداشته باشند بالا دست قنات بند هایی زده شود تا باعث تغذیه قنوات گردد.

 

وی افزود: بنا به گفته مسئولین مربوطه ۵ برابر کمبودآبهای زیرزمینی، روان آب هایی است که به هدر میرود که با ایجاد این بند های خاکی آب قابل توجهی ذخیره سازی می‌شود.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در خانه ملت با تاکید براینکه امسال ۶۰ میلیارد تومان برای آبخیزداری گذاشته شده که تا کنون در استان بی سابقه بوده است، خاطر نشان کرد:منابع طبیعی با ظرفیت مردم و همکاری هم این بند ها رو بزنند و نظارت داشته باشد.

حجت الاسلام عبادی یاد آور شد: ۱۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای گازرسانی با اولویت خراسان جنوبی در بودجه امسال تصویت شده که با این حساب گازرسانی به روستاهای درمیان باید به سرعت انجام شود.

 

وی با اشاره به اینکه زیرساخت راه آهن با مشقت فراوان فراهم شده و هم اکنون عملیات اجرایی آن شروع شده است افزود: در آینده ای نزدیک نهضت ریل گزاری را خواهیم دید.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: براساس گفته کارشناسان اعتباری که از وامی دریافت شده از روسیه گرفته شده و تصویب شده برای ساخت راه آهن کفایت می‌کند.

 

حجت السلام سید محمدباقر عبادی با تاکید بر اینکه امروز بهترین زمان برای تبدیل تهدید تحریم به فرصت تحریم است اذعان داشت:همین نفت بسیار باعث مشکلات است و با تحریم شدن نفت باید به دنبال اقتصاد بدون نفت بریم.

 

وی افزود: تا زمانی که نفت در اقتصاد نفش داشته باشد، کسی بدنبال نخبگان و تولید کنندگان نخواهد رفت.وقتی می فهمیم نخبه یعنی چه که بدانیم نفتی نیست!

 

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.